Ford Fiesta 1.0 Ecoboost 125 HP: opinie i rzeczywiste zużycie

Ford 1,0 Ecoboost 125: pierwsze wrażeniaFord 1,0 Ecoboost 125: pierwsze wrażeniaFord 1,0 Ecoboost 125: pierwsze wrażeniaFord 1,0 Ecoboost 125: pierwsze wrażenia

W połowie drogi między restyling i nowej generacji (w rzeczywistości, Utrzymuje samą poprzednią platformę), Nowy Ford Fiesta rodzi się z zamiarem konkurować na równych warunkach z Ibizy także całkowicie odnowiony. Pierwsza wersja otrzymaliśmy w naszym Centrum Technicznym jest zasilany przez coraz 1,0 Ecoboost rozpuszczalnik silnika 3 cylindra 998 cm przemieszczenie. Jego moc jest zatwierdzony 125 KM.

chociaż Ford 1,0 Ecoboost 2017 zachowuje niezmienioną moc figury i emisji, zmiany otrzymane w tyłek i lepszego zarządzania elektronicznego, aby ich Zużycie może być równie zawartości niż jego bardziej nowoczesnymi rywalami. Główną cechą, która zawsze przedstawiane ten silnik EcoBoost jest natychmiastowa dostawa i bardzo liniowy moment, ale jego rzeczywiste wydatki aż do dziś nie było ich głównym wartość.

Nowa wersja 1.0 Ecoboost testujemy w tym odnowionym Fordzie Fiesta ma nas teraz zaskoczeni zmianą „swoje sposoby” łagodniejsze niż przed bardziej leniwa poniżej 2000 obrotów na minutę, ale przy Zużycie mniej niż pół litra. To uczucie widoczne tylko na początku, ponieważ figur przyspieszenia są identyczne, a nawet wyprzedzanie są lepsze w przekładni pośrednich bardziej swobodnie dzięki rozwoju Nowa przekładnia manualna 6 prędkość. Nowością jest dostępność teraz tematyce tryb ECO, funkcja, która pomaga zmniejszyć zużycie paliwa, szczególnie w warunkach miejskich.

Ford Fiesta 2017szacunek do Zachowanie nowego Forda Fiesta, mała zmiana, z niewielką poprawą tyłu sprawia, że dziś bardziej szlachetny i mniej żywy. Jeśli coś nadal podkreślać to narzędzie jest w swojej zrównoważony dostrojenie zawieszenia, z jakość jazdy niż średnia Segment. Może coś, co nie osiąga wysokość nowej Ibizy jest zachowanie limitu na adres pokazany nieco niedokładne, ale tylko w bardzo zdecydowany jazdy. Na przeciwległym końcu, Ford Fiesta teraz przekracza Seat Ibiza filtrowania pojemności Małe nieprawidłowości w asfalcie, czuje się bardziej komfortowo.

Inną cechą nowego Forda Fiesta pozostaje praktycznie niezmienny jest pojemność jego bagażnika i przedziału pasażerskiego, drugi z zmierzono objętość dla nas 320 litrów obciążenie, zgodnie ze swoimi rywalami i więcej niż wystarczająco, aby wykorzystać to zwykle te pojazdy użytkowe są przeznaczone. Należy uczciwie powiedzieć, że Nowa Ibiza jest większa we wszystkich pomiarach o tej samej długości.

Ford 1,0 EcoboostRzeczywiste zużycie dane

Jak już wspomniano na początku artykułu, nowy Ford Fiesta debiutuje wariant 1.0 EcoBoost z modyfikacjami, które pozwalają mniejsze zużycie paliwa. W szczególności, nasza jednostka jest teraz zgodne z 5,1 l / 100 km mierzone na naszej drodze średnio prawie 100 km / h, a przy 6,2 l / 100 km realne wydatki na użytku miejskiego. Liczby te umieszczać go po raz pierwszy, wśród najlepszych, a mimo utraciwszy „kopa” przy niskich prędkościach obrotowych, wydaje się bardziej skuteczne zarządzanie nowy silnik. Aby dać nam wyobrażenie, jak dotąd jeden z odniesieniami konsumpcji, Seat Ibiza 1.0 TSI 115 KM, zameldował nas w ciągu zaledwie kilku dni 5,2 l / 100 km autostrady (0,1 więcej niż Fiesta) temu samo 6,2 l / 100 km w warunkach miejskich. Dobra robota Ford.

Możesz być także zainteresowany:

Więc Ford Fiesta ST 2017

Ford Fiesta Aktywny: nowa partia bardziej ekstremalny

Ford Fiesta i niesamowite prototypy