Ceny ITV: Różnice ponad 100 procent

Ceny ITV: Różnice ponad 100 procent

Stawki Kontroli Pojazdów (ITV), zasięg do 102 procent w zależności od wspólnoty autonomicznej, w którym przeprowadzane są kontrole, Według badań przeprowadzonych przez Facua.

Wahania pomiędzy najdroższym i najbardziej ekonomiczny przeglądu wynosi 64% w przypadku samochodów benzynowych, w którym Andaluzja jest najtańszym społeczność jeżeli pojazdy mniej niż 1600 centymetrów sześciennych są traktowane jako wzorce, Kantabria i najdroższe.

Jeśli wypowiadanych samochodów osobowych diesel, różnice osiągnąć więcej niż dwukrotnie, 102 procent, Extremadura i społeczność z najniższych przeciwko Madryt, który ma najwyższy.

Średnia cena ITV w Hiszpanii w 2017 roku wynosi 34,62 euro dla samochodów benzynowych i 41,9 euro za olej napędowy. W związku z tym średnia kwota, w tym benzyny i oleju napędowego, jest 37,89 euro, co stanowi nieznaczny wzrost o 0,3 procent w porównaniu do bieżących kursów w 2016 roku.

ITV cena: najdroższe i najtańsze

Wspólnot autonomicznych, które odnotowały ceny tańsze są Estremadura (25,45 euro na stacjach obsługiwane bezpośrednio przez rząd regionalny i 32 euro, w których są one na podstawie koncesji) i Nawarra (29,40 euro). Zarówno utrzymać tę samą cenę zarówno dla samochodów benzynowych i wysokoprężnych.

Na przeciwległym końcu znajduje Madryt. Średnia wśród badanych stacji ITV w Madrycie, ustalające stawki bez autonomicznej regulacji, to 53,45 euro w samochodach z silnikiem diesla i benzynowych 37.70 euro. Za Madrycie są Cantabria (42,80 euro benzynowych samochodów osobowych i wysokoprężne 48,46 euro), autonomiczne miasta Ceuta (43,95 euro i 52,13 euro), Euskadi (42.79 euro zarówno benzyna jak Diesel) i Walencji (samochód benzyną 40.29 euro pasażerskiego oraz silnikiem wysokoprężnym 51.64).

Z drugiej strony, Asturia jest regionem, gdzie stawki ITV odnotowały większy wzrost w 2017 roku w stosunku do poprzedniego roku, 4,5 proc. Wzrost ten kontrastuje z faktem, że większość społeczności zachowali swoje stawki zamrożone w tym roku.

Oprócz Asturii cena ITV wzrosła Galicji (1,2 procent) Euskadi (0,7 procent), Ceuta (0,7 procent) i Madryt (nieco więcej niż 1 procent średnio ). Tylko na Balearach i tylko w przypadku Majorki, stopy doświadczony nieznaczny spadek, o 0,6 procent w stosunku do 2016 roku.

zliberalizowane usługi w Madrycie

Wspólnota Madrytu, najdroższe w wartościach bezwzględnych w stosunku do ceny ITV diesel dla samochodów osobowych, jest tylko jednym z Hiszpanii, gdzie Inspekcja serwis pojazdów jest zliberalizowany, a zatem ceny nie są regulowane przez administrację regionalną.

W tym względzie, każda firma pobiera ceny uzna za właściwe, Natomiast na opublikowanych stóp na każdej stacji ITV większość firm stosować różne rabaty, aby spróbować przyciągnąć więcej klientów, w zależności od harmonogramu, do którego powołanie do wglądu na żądanie lub jest zlecane drogą elektroniczną czy też nie. FACUA nie został wzięty pod uwagę te rabaty do badania ze względu na swoją różnorodność.

Według opublikowanych stóp dla każdego ustanowienia ITV, średnia cena inspekcji w Madrycie Wspólnoty wynosi 37,70 euro w samochodach benzynowych, postać, która wynosi 8,8% powyżej średniej hiszpańskiej i 53,45 euro w samochodach wysokoprężnych Jest reprezentujących 28,6 procent więcej niż średnia krajowa.