Zakup nowego samochodu: ulgi podatkowe dla dużej rodziny

Zakup nowego samochodu: ulgi podatkowe dla dużej rodziny

chociaż Zakup samochodu jest różne podatki pobierane przez, ciężar podatku od każdej transakcji zależy od wielu zmiennych. Jednym z nich jest liczba członków rodziny. Więc jeśli masz duża rodzina może korzystać z wielu ulg podatkowych.

Wśród podatków, które wchodzą w grę przy zakupie samochodu najważniejsza jest IVA, mówi nam stowarzyszenie producentów, Ganvam, a następnie VRT -oni zbierać autónomas- społeczności i podatku drogowego, zarządzania gmin. W przypadku samochodu używanego, transakcja jest opodatkowana Podatek od przeniesienia (ITP).

W przypadku VAT, rodzina wielodzietna powinien wiedzieć, że nie mają żadnego bonusu tak będą płacić każdy kupujący ogólnej stawki 21 proc. Super VAT obniżona do 4 procent rozważa się tylko dla pojazdów nabywanych przez lub na rzecz osób niepełnosprawnych.

Jeśli mówimy o podatku, rodzina wielodzietna nie oszczędził zapłacić.

Używane pojazdy nabyte albo osoby płacić VAT, ale przelew podatkowy. W tym przypadku rodzina nie może korzystać z żadnych cięć podatkowych i moszczu opodatkowane ogólnego rodzaju, który jest 4 procent. Jednak w zależności od której wspólnota autonomiczna mieszkaniec może się zmieniać, tak jak istnieją różne rodzaje regionalne w zależności od kategorii pojazdu.

ulgi podatkowe dla rodzin wielodzietnych

-VRT. Tego podatku, zakup samochodu same duże rodziny cieszyć się zniżkę w wysokości 50 procent do podstawy opodatkowania, w którym podatek dla pojazdów z pięciu do dziewięciu siedzeń jest obliczana, łącznie z kierowcą. Aby zakwalifikować się do tej ulgi samochód musi być zarejestrowany w imieniu któregokolwiek z rodziców (Lub oba), tak długo jak nie ma innego pojazdu kupiony w tych samych warunkach w ciągu ostatnich czterech lat, z wyjątkiem przypadków całkowitej utraty. Ponadto pojazd nie mogą być przedmiotem obrotu do chwili mijają cztery lata ich rejestracji.

-zakup samochodu w zamian za innego byłego. Duże rodziny mają pewne zalety kupowania samochód jako 8 przedstawia PIVE dwukrotnie pomocy dla nich w sumie 3000 euro (1500 euro przez państwo i 1500 przez sprzedającego), gdy samochody mają więcej niż pięć miejsc i lekkich pojazdów dostawczych.

Możesz być także zainteresowany

Które samochody mają zniżki dla dużych rodzin

Jak kupić najtańszy samochód