7 osobowości kierowcy za kierownicą, a ty kim jesteś?

7 osobowości kierowcy za kierownicą, a ty kim jesteś?

Z pewnością większość z nas powiedzieć, że jesteśmy dobrymi kierowcami. Jednak będziemy oszukiwanie siebie, jeśli zaprzeczyć, że kiedykolwiek podjąć inną osobowość, gdy jesteśmy jazdy i nastawienie i / lub inny kierowca manewru nas zmienione. I, w zależności od naszej osobowości i naszego nastroju, możemy reagować w zupełnie nieoczekiwany sposób, gdy jesteśmy jazdy.

Goodyear i London School of Economics (LSE) zostały zaproponowane identyfikacji tych wzorców zachowań wśród kierowców. jego pierwszy badanie, za to, co zrobili grup fokusowych oraz wywiadów z europejskich kierowców nie opuściły łącznie 7 osobowości widziane z punktu widzenia psychologii społecznej. Tu idzie:

7 osobowości kierowcy za kierownicą

profesor

Że nauczyciel dusza, która wychodzi kiedy jedziesz i Czujemy potrzebę widzieć innych kierowców, którzy zrobili źle. Nie tylko to, ale oczekujemy medal dla naszej pracy ucząc innych.

Sabelotodo (lub „Tolosy”)

Wśród nich znajduje się we wszystkich miejscach i dziedzinach życia społecznego, ale także na drogach. Wszystkie sterowniki są niekompetentni, chyba że, i krzyczy, aby zobaczyć resztę z ochrony, jaką daje własny pojazd. Rozumować będzie niemożliwe.

konkurencyjny

troska, nie starają się wyprzedzać ten typ kierowcy, który nie pozostawi mu łatwo. Niektórzy nawet zamknie drogę, W takim przypadku jesteśmy w prawdziwym niebezpieczeństwie, kamikaze. Oni są źli, jeśli wcześniej w innym supermarkecie z koszyka?

justiciero

Nie jest superbohaterem, lecz do tyłu. to dyrygent karać innych kierowców, kiedy myślisz, że zrobili źle, która nie zawsze musi tak być. Pozostawia samochodu, zaczyna krzyczeć, a nawet zagrażających. Najlepiej w takich przypadkach włączyć głuchy ... widzieliśmy przypadki, w których te sterowniki pochodzą zaatakować resztę.

„Jestem cały czas dzięki spojrzeniu ludowej", powiedział kierowca z tej grupy w wywiadzie.

7 osobowości kierowcy za kierownicą

Ścigany

Widać rzadko interakcji z innymi kierowcami, po prostu dlatego, To jest zabawa, słuchanie muzyki lub rozmawiać z telefonu komórkowego z inną osobą w celu wyizolowania. Według tego badania, jest również „strategia nie czuć się sfrustrowani, od samego początku."

„Kocham się w samochodzie i pójść o mój interes, robi to, co mam robić”; Ok, ale to nie przeszkadza w bezpiecznym pojazdem z resztą ...

Filozof

Nie, Pep Guardiola w ustach jego byłego ucznia Zlatan Ibrahimovic. Jest to sterownik, który wszyscy zakładają się i rzadko jest bliższa rzeczywistości. Kiedy reszta jest źle, postać ta akceptuje błędy i staramy się dać im logiczne i racjonalne wyjaśnienie. A poza tym, On jest w stanie kontrolować swoich uczuć, dobre dla niego / niej.

„Zwykle nie denerwuję. Co się dzieje, że każdy jest w pośpiechu ", Słowo filozof za kierownicą.

nieuchwytny

Pozostali kierowcy są stałym zagrożeniem, i oczywiście, droga jest całkowicie bezosobowy. „Irytujące kierowcy wydaje mi się niebezpieczne, muszę uciec od nich”, Mówi wymijająco pilot w grupie dyskusyjnej.