Samochód elektryczny może wkrótce zatonąć cenę oleju: klucze

Samochód elektryczny może wkrótce zatonąć cenę oleju: klucze

Raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) stwierdza, że ​​w hipotetycznym scenariuszu z szybkiego przyjęcia samochodu elektrycznego, ceny ropy Mogli zbiegają się do poziomu cen węgla wokół 15 $ za baryłkę na początku 2040S.

Ale daleko od spadku popytu na ropę, co jest oczywiste, gdyż coraz samochody elektryczne są sprzedawane, punkty raport do Zmiana konfiguracji rynek ropy. I to, że opuszcza swoją rolę główną jako źródło paliwa dla transportu drogowego, olej przestałby być „czarne złoto” i będzie musiał konkurować z gazu ziemnego, węgla, energii jądrowej i energii odnawialnej.

Przy tym scenariuszu, cena ropy powinna spaść do poziomu 15 $ za baryłkę, podczas gdy obecnie cena ropy znajduje się około 50 dolarów za baryłkę.

Nowe przejścia energetycznego

Jeśli cofniemy się w czasie, na początku ubiegłego wieku, samochody elektryczne stanowiły one jedną trzecią wszystkich samochodów w Stanach Zjednoczonych. Cichy i łatwy w prowadzeniu, stały się one Bohaterami aż 1910. To właśnie w tym czasie, gdy budżet Ford T, który został sprzedany w cenie poniżej 40 procent samochodu elektrycznego, Przyniósł te rynek. Ponadto, odkrycie nowych odwiertów naftowych doprowadziła do spadku cen, coś, co nie mogły konkurować samochodów elektrycznych. Przez 1935, samochód elektryczny zniknął.

Jednakże, zgodnie z MFW wydaje się, że zmierzamy w sposób Nowy przejścia energetycznego, nade wszystko jako samochodu elektrycznego jest poprawa efektywności ich baterie. Zatem OPEC przewiduje, że do 2040 roku 22 procent samochodów dokona alternatywnego paliwa. I Bloomberg New Energy Finance szacuje W ciągu dwóch lat będzie 7,4 miliona samochodów elektrycznych na drogach.

Według raportu MFW, „Po zapoznaniu się najnowsze osiągnięcia w dziedzinie transportu i energii odnawialnej, możemy stwierdzić, że olej jako głównego paliwa dla transportu i ważne źródło energii w ogóle Można mieć znacznie krótszą żywotność niż wielu przypuszcza. "

Możesz być także zainteresowany

BMW sprzedaje już więcej sportu elektrycznych i hybrydowych

Zgłoszenia samochodów elektrycznych i hybrydowych szybować

Oficer! Samochody Volvo Wystarczy uruchomić zelektryfikowana od 2019