Moda kradzież! akcesoria samochodowe Sport

kierownice, opony ... kawałki sportowe są niemodne kradzieżkierownice, opony ... kawałki sportowe są niemodne kradzieżkierownice, opony ... kawałki sportowe są niemodne kradzieżkierownice, opony ... kawałki sportowe są niemodne kradzież

Kradzież zawsze była jednym z głównych problemów w świecie motoryzacji i ma to wpływ (i wpływa) wszystkich rodzajów samochodów osobowych, bez względu na jego zakres. Jednak w dobrej części czasu najtańsze samochody są zwykle po kilku dniach, ponieważ nie jest niczym niezwykłym, złodzieje je wykorzystać jako środek transportu do popełnienia innych rabunków, a samochody high-end jest pechową łatwe do uruchomienia i łatwo jest szybko znikają z granic europejskich.

Wiele z nich samochodów high-end które zostały skradzione sprzedawane są w całości w krajach słabiej rozwiniętych, ale także sna „rzeź”, aby ułatwić ich sprzedaż i transport te regiony i przeszkód, aby zapisać wprowadzone przez europejskich policji i sprzedających kawałków, które są bardzo trudne do zlokalizowania, ponieważ nie mają one liczbę klatek, jak ma to miejsce w przypadku sprzedaży samochodów w całości.

Ten ostatni rodzaj kradzieży, od „rozmontowaniu” samochodów, Zostało ono rośnie w ostatnich latach z bardzo konkretnym celu: aby kraść kawałki sportowych high-end aby następnie zostać zastąpione samochodów jako trzeci strojenia w nielegalnych warsztatach lub sprzedaży Internetu w znacznie niższych cenach niż jego rzeczywistej wartości.

AMG koła

Kradzież akcesoria: działalność boom

Pierwsze przypadki tego typu kradzieże zaczęły się trzy lub cztery lata temu w Madrycie, ale już czas rozprzestrzenia się na inne części Hiszpanii (Valladolid dwanaście samochodów pojawiła bez kierownicy w jedną noc w marcu). Modus operandi złodziei jest jasne dla policji. Po pierwsze, znaleźć samochód i kontynuować do społeczności zwykle odpoczywać garaże gdzie te pojazdy. Podczas obserwacji może być tak, że przestępcy czynienia z kodem dostępu samochód aby ułatwić pracę później.

Raz w nocy, To wykorzystuje spokoju panującego w garażach społeczności gdzie również jest bardzo łatwe do ukrycia, jeśli sąsiad dół o świcie do swojego samochodu. Tam otworzyć samochód z kodem lub zbiciu szyby, szybko wprowadzony do samochodu i Po prostu poświęć kilka sekund, aby usunąć systemów airbag kierownica multimedialne włącznie lub przesuwnik. Ponadto, w wielu przypadkach są one wykonane z nakrętki koła blokowania kół, a także do podjęcia koła zaletą opon.

Najbardziej obrocie przedmioty, dlatego są koła kierownicy i kół, ze względu na łatwość być szybko usunięte. W rzeczywistości są rzadkie szanse, że złodzieje żerują do poszukiwania innych kosztowności wewnątrz.

RS spoiler

czarny rynek

Przeznaczenie części jest oczywiste. Czarny rynek samochodowy jest pełen plisami i opon z logo działów sportowych pojazdów z najwyższej półki, jak Mercedes, Audi, BMW czy Lexusa, ale również najbardziej prestacionales kompaktowych samochodów jak Volkswagen Golf R, Renault Megane RS czy Ford Focus ST i RS.

W ten sposób, Tunning nielegalne warsztaty lub jednostki sprzedać skradzione elementy do włączenia w samochodach klientów a więc nosić je ze znacznie droższe niż standardowe części urządzenia.

Koszt napraw i jak go uniknąć

Koszty tych napraw są zwykle dość drogie, jeśli nie posiadające pełne ubezpieczenie. W rzeczywistości, odjęcie kierownicę można zakładać od 2000 do 3000 euro, w zależności od szkód wyrządzonych na jego poparcie, a także liczby elementów, które doznały uszczerbku, jak światła czy kierunkowskazy.

dźwignia zmiany biegów

Co do kół, suma zmienia się oczywiście w zależności od jakości opon zamontowanych opon i urządzenia multimedialne są również wyceniane kilku tysięcy euro.

Trudno jest uniknąć stania się ofiarą tego typu kradzieże, jak kilka sekund, że złodzieje są powolne działanie i łatwość transportu skradzionych sztuk w plecakach lub innych samochodów, w przypadku kół, to sprawia, że ​​zapobieganie trudne.

Jednak główne środki możemy znaleźć jest to, że zainstalować dobry alarm w samochodzie, kamery monitoring garaży społeczności że przynajmniej powstrzyma mniej wytrawnym lub coś, że prawie nikt nie należy uważać, kiedy postawić samochód w garażu i patrzeć, że nikt przez te drzwi, skoro wyjście złodziei z nim jest bardzo prosta dlatego to jest normalne, że drzwi liczyć na szybkie otwarcie w przypadku pożaru i żaden przycisk nie jest konieczne.

Możesz być także zainteresowany:

Unikanie Kradzież w garażach: rada Police

Katalizatory: wielki obiekt pożądania złodziei samochodów

Najnowszy kradzieże samochodów: the rajado opona pułapka