¿Czarne skrzynki w samochodach od 2020 roku?

¿Czarne skrzynki w samochodach od 2020 roku?

W rzeczywistości, większość dzisiejszych pojazdach mają czarną serię skrzynki. To się nazywa Event Data Recorder (EDR) i jest wielkości paczki tabaki. Jest podłączony do centralki poduszki powietrznej i ukryte pod dywan kierowcy. Dziesięć nanosekund rejestruje samochód jest prędkość, przyspieszenie, gwałtownego hamowania, ruch kierownicy i umiejscowienie pasów bezpieczeństwa.

Daleki od celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, producenci zaczęli ich instalowania na pokrycie ewentualnych roszczeń przeciwko sobieCi, z którymi są w stanie wykazać, że poduszka powietrzna podskoczył, kiedy musiałem skakać albo że wypadek był wynikiem błędu człowieka, między innymi. W kolizji, EDR zapamiętuje ostatnie pięć sekund sposób.

Rosja podjęła pierwsze kroki w celu korzystania z tych urządzeń w kierunku bezpieczeństwa ruchu drogowego. Rosyjski rząd rozważa wprowadzenie obowiązku instalowania a „Jedno państwo informacje nawigacyjne komunikacja mediów otrzymał tachografami lub innych urządzeń technicznych z funkcji pomiarowych” (EGSNI, przez jego rosyjskiego skrót) we wszystkich samochodach wyprodukowanych po 2020. „EGSNI mogą zostać wykorzystane, między innymi, w celu wykrywania naruszeń przepisów ruchu drogowego oraz karę administracyjną przestępców, wyjaśnia gazeta Izwiestia.

w Hiszpanii i niedawno przypadki, w których Black Box służy do rekonstrukcji okoliczności, w których doszło do wypadku. Na początku tego roku, kobieta zmarła w zderzenia taksówki jechał i ciężarowych. Początkowo oskarżony taksówkarz zabójstwo, ale samochód EDR przyniosła mu zostać zwolniony: taksówka stanęła nagle w połowie drogi do paliwa odsysanie bez uprzedzenia. W protokole przed stopił komputer pokładowy nie działa i nie dashboard pilot. W ten sposób kierowca nie mógł uniknąć kolizji. Wszystkie te informacje ujawniły czarną skrzynkę.

Tymczasem Ertzaintza powiedział kilka tygodni temu wypadek rozszyfrowania telemetrię pojazdu zaangażowany. Początkowo sądzono, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość, ale EDR wykazała, że ​​nie było "podróżowanie z prędkością 75 kilometrów na godzinę, zostało zredukowane do 63 i do 12 rozbił, to nie to, co wydawało się wyjaśnia Manuel Santos, szef działu Wypadek Odbudowy policji regionalnej. "To jest jak puzzle z instrukcją do skomponuj mówi.

Jednakże, Czytając czarne skrzynki mają pewne przeszkody. Przekłada informacji alfanumerycznej wydaną przez EDR nie jest łatwym zadaniem, aw Hiszpanii jest niewielu specjalistów zdolnych do.

ale największą przeszkodą jest legalne. przepisami o ochronie danych europejskie nie rozważają pomoc można przypuszczać, odszyfrować dane z EDR. „Od 2010 roku rząd Stanów Zjednoczonych wymaga od producentów samochodów, aby zapewnić informacje są rejestrowane po wypadku do władz”, wyjaśnia Manuel Santos. „W UE nadal myślą,„dodaje. Otrzymać zezwolenie lub nie zmienia się w zależności od kraju i zdarzenia, dla których jest to wymagane.

Możesz być także zainteresowany

Samochody z czarnej skrzynki bliższej

Kierowcy na rzecz czarnej skrzynki do poprawy bezpieczeństwa

Chcesz nowy samochód? Przed docenia swój samochód za darmo