Volvo I-Shift FH13-500 Podwójne sprzęgło, podwójne sprzęgło ponownie ciężarowe

Volvo I-Shift FH13-500 Podwójne sprzęgło, SejfVolvo I-Shift FH13-500 Podwójne sprzęgło, SejfVolvo I-Shift FH13-500 Podwójne sprzęgło, SejfVolvo I-Shift FH13-500 Podwójne sprzęgło, Sejf

W scenariuszu sofistyka Technologia, która dominuje najnowsze generacje ciężarówek, ciężarówki Volvo właśnie to w jego zasięgu FH13 I-Shift podwójnym sprzęgłem Dual Clutch.

Historycznie termin „Podwójne sprzęgło” Odniosła się do zmian nie zsynchronizowane, okoliczność ta zmusza etap dwa sprzęgła w celu wyrównania prędkości obrotowej silnika i przekładni wstawić biegów.

pudełko I-Shift, I Podwójne sprzęgło Volvo FH13-500 zawiera dwie tarcze sprzęgłowe i dwie główne osie koncentryczna zazębiające się koła zębate stałe. Który jest aktywny współpracuje z jedną z łap, natomiast pozostałe prace z drugim i może preselekcja następny prędkość z góry.

Tym razem zmiana w Volvo FH13-500 jest praktycznie natychmiastowy bez utraty momentu obrotowego, a fakt, że przyczynia się do oszczędność paliwo. To nowe pole ma trzy podstawowe przekładnie z zakresu Bender i Spliter którzy stają dwanaście relacje do przodu i bieg wsteczny skuteczne. Ostatnia prędkość zwielokrotniony lub przesterowany, która wymaga stosunku krótszym grupy.

z I-Shift podwójnego sprzęgła Volvo FH13-500 Osiąga się to niemal idealnie w dawce moc i moment obrotowy, i że w każdej chwili mechanicy dostarcza swoje usługi bez przerwy, osiągnięcie którego ewolucja będzie uważnie śledzić.

W tym przypadku I-Shift Podwójne sprzęgło Volvo FH13-500 Jest on uzupełniony przez silnik Volvo 500 KM D13K w wersji Euro 6, zakres emisji osiągnięte dzięki SCR od wstrzyknięcia katalizatora redukcji AdBlue i filtr cząstek stałych z pomocą recyrkulacji lekkiego EGR działa ono aż silnik osiągnie optymalnej temperatury roboczej.

Volvo ciężarówka podwójnym sprzęgłemVolvo FH13-500: silnik, detal

D13K jest blok sześć cylindrów on-line, długa kariera, 12,8 litrów monoblok głowicy z wałkami rozrządu, cztery zawory na cylinder oraz system wtrysku wysokociśnieniowego elektronicznego zarządzania. Główne akcesoria i dystrybucja są napędzane kołami zębatymi z tyłu. Jest wyposażony w hamowaniu silnikiem Volvo VEB + dostarczając moc 510 KM retencji.

Wśród ciekawe technicznym włączające Volvo FH13 trzeba uwzględnić nowe Elektryczny kierunek manewrowy VDS (Volvo dynamiczny układ kierowniczy), który za pomocą silnika pomaga podczas manewrowania zaostrzenia jego obsługę, gdy jedziemy na trasie. Kolejną zaletą jest to, że izoluje koło nieprawidłowości lub szorstkości asfaltu.

Z drugiej strony, ten ciągnik wciela Globetrotter XL dla jednego kierowcy. Jest to największa kabina oferuje Volvo Trucks i wśród swoich nowości zauważą nową kontrolę transmisji z czterema przyciskami, który zainstalowany na desce rozdzielczej eliminuje tradycyjne Castillete znajduje rozwiązanie prawy fotel kierowcy, który poprawia tranzytu wewnętrznego, ale które, zamiast tego ma położenie niezbyt udane z ergonomicznego punktu widzenia.

Z tymi wszystkimi udogodnieniami, Volvo I-Shift FH13-500 Podwójne sprzęgło wykazuje zrównoważone wytworzeniem w zachowanie średnia prędkość 86,07 km / h i zużycie paliwa 32,68 l / 100 km. Marsze są zdumiewające bez szarpnięć, jak gdyby to była sekwencyjna zmiana, unikając w ten sposób strat istniejących bezwładność w konwencjonalnych automatycznych skrzyń. Dodaj funkcję EcoRoll zmiana ta jest dostępna, gdy pozostawione bez Cruise Control.

Na zakończenie należy pamiętać, że to samochód wyposażony lub program stabilizacji ESP i Tempomat Predictivo obsługiwane przez system I-See, poprzez GPS, który może „rozpoznać” terenu, które będą poruszać, a więc wybrać najbardziej odpowiednią szybkość dla każdej sekcji dla maksymalnej efektywności energetycznej.

Jeśli chodzi o aktywne systemy bezpieczeństwa systemów podkreślić Zawiadomienie o zmianie kariery i awansu oraz Automatyczne hamowanie awaryjne.

Volvo I-Shift FH13-500 podwójnego sprzęgła. arkusz

napędowy

silnik

Rzędowy, cztery zawory na cylinder i wtryskiwaczy.

emisje

Euro 6 przez SCR i EGR instalacje oświetleniowe.

konsumpcja

32,68 l / 100 km do 86,07 km / h

przemieszczenie

12.800 cc

moc

500 KM przy 1800 obr./min 1400

para

255,1 Mkg od 1000 do 1400 obrotów na minutę

zmiana

I-Shift, I Podwójne sprzęgło

prędkości

12 + 1

Grupa związek

3.10: 1

ZAWIESZENIE

oś przednia

Paraboliczne dwa arkusze z amortyzatorami i kusz drążek stabilizatora.

oś tylna

Diapres cztery pneumatyczne oraz elektroniczne sterowanie.

HAMULCE

oś przednia

tarcze wentylowane

oś tylna

tarcze wentylowane

hamulec silnikowy

Zamknięcie stożek na wydechu.

Hamulec wtórny

VEB +

WAGA

tara

7,890 kg

MMA

40,000 kg

Możesz być także zainteresowany

- Megatrailer już krąży w Hiszpanii od lutego

- Zielone światło dla cyrkulacji megacamiones 600 ton w Hiszpanii

- Ciężarówki bestsellerami w Hiszpanii w 2015 roku