5 samochodów elektrycznych więcej sprzedawanych w Hiszpanii w 2015 roku

5 samochodów elektrycznych więcej sprzedawanych w Hiszpanii w 2015 roku

Elektryczny Inteligentne był najbardziej udanym w swoim rodzaju, z 388 szt, przed Nissan Liść, z 344 szt; Renault ZOE z 312 szt; Renault Kangoo, z 267 szt, i Nissan ENV-200, z 257 szt.

Większość z tych rejestracjach, 1005, wystąpił w Madrycie, z czego wyrosły z 112.47 procent w mieście. Po przeciwnej stronie zostały umieszczone Ceuta i Melilla, gdzie nie odbywają się wszelkie dokumenty rejestracyjne pojazdów elektrycznych.

Samochody elektryczne i SUV wzrost sprzedaży o 35,78 procent, osiągając 1,461 jednostek.

W odniesieniu do ostatni miesiąc roku, całkowita sprzedaż były 269 jednostki, aż 1,89 procent w grudniu 2014. Przeciwny trend utrzymywał samochodów elektrycznych i SUV, których sprzedaż spadła o 39,35 procent do 94 jednostek.

Dane te pokazują, że alternatywne sposoby spalania -híbridos i Eléctricos- nie zwiększając obecność w hiszpańskiej floty, która w 2015 roku stanowiły one 2 procent.

Z tych danych w ręku, Anfac podkreślił konieczność kontynuowania prac nad rozwojem pojazdów napędzanych alternatywnymi źródłami energii i dalszy rozwój i poprawę sieci infrastruktury.

Środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego są priorytetem dla przemysłu motoryzacyjnego a zatem, przemysł stale się rozwija w celu znalezienia innowacyjnych metod poprawy jakości powietrza w miastach, powiedział.

Anfac przypomniał też, że niedawno wprowadziła plan mobilności z siedmiu proponowanych środków w celu uzyskania emisji w miastach do 70 procent.

Możesz być także zainteresowany

Nissan samochody elektryczne będą mobilne źródła energii

Porsche Mission E, zielone światło dla elektrycznego samochodu sportowego

wózki elektryczne, Szwecja przetestował „Trolecam”