Michelin i Goodyear: Kto ma największą oponę?

Większe opony Michelin i GoodyearWiększe opony Michelin i GoodyearWiększe opony Michelin i GoodyearWiększe opony Michelin i Goodyear

Michelin i Goodyear, dwóch producentów opony Najpopularniejsze świecie, wrogów i rywali każdy bitwa oferują również Światowy gigant w oponach. Tak są Michelin XDR i Goodyear RM-4A +.

Michelin XDR został zaprojektowany specjalnie dla największych ciężarówek na świecie: Caterpillar 797. Ze środków 59 / 80R63, tego bestialskiego opony Michelin XDR waży około 5,600 kg, środki coś Więcej niż czterech metrów średnicy, To ma obrzeże 63 cali (Wielkość olbrzymiego paella patelni gdzie mogliby zjeść kilka innych osób wewnątrz Valencia) i jest w stanie wytrzymać obciążenie 120,000 kg. Nie do wiary ...

Michelin XDR opona Caterpillar 797Według danych dostarczonych przez Michelin, każdy opona XDR Caterpillar 797 Jest on wytwarzany w 16 godzin oraz kolejne 20 godzin dla związku, który ma wytrzymałość, ciągliwość i wytrzymałość. Ma ciśnieniem 7 kg, co trwa około 20 minut, aby nadmuchać o jego odpowiednie ciśnienie. Nawiasem mówiąc, wielu próbach i testach tego opona XDR Są one wykonywane w Centrum doświadczenie Michelin w Almerii, z zestawem 40 torach testowych w Cabo de Gata.

Nawet afrykańskiej słonia

Więc oni sprzedać głowy Goodyear jego olbrzym opona RM-4A + z identycznymi środkami Michelin XDR, czyli 59 / 80R63. Żywicę mastodónticas również zamontowany wymiary opon 63 cali, zmierzono 4,02 m średnicy, waży około 5,400 kg i jest zdolny do przenoszenia 100,000 kg z prędkością do 50 km / h.

W trzewiach Goodyear RM-4A + zbiegają się materiały o bardzo dużej wytrzymałości, a mianowicie stalowa skorupa oraz specjalny związek z bieżnikiem o nazwie CycleMax, przeplatany rowki osi w celu poprawy stabilności oraz ułatwienia dalszego ogrzewania. Ten „Goliat” jest produkowany w zakładzie Goodyer w Topeka, Kansas (Stany Zjednoczone).

Michelin, zwycięzca „za włosy”

Jej bardziej masowe (5.600 kg, w porównaniu z 5400 kg) i większe obciążenie (120 ton od 100 ton), podawanej do punktów zwycięzcy XDR Michelin opony. Chociaż równych środków -59 / 80R63-, opona XDR wydaje się mieć nieco kompozytowego jędrność zarobkowania i odporność Goodyear również bestialski.