Renault-Nissan będzie miał porażenie 8000 euro

Renault-Nissan będzie miał porażenie 8000 euro

Renault, przez jej przewodniczącego, Carlos Ghosn, On dopuścił mieć średnioterminowa i początkowo na rynku chińskim, samochód elektryczny za niższą cenę 7200 euro ($ +8.000). Obecnie najtańszym elektryczny model Alians Renault-Nissan jest Zoe, a do tej pory były 360.000 jednostek elektrycznych modeli obu marek sprzedawane. Program tego typu technologii napędu rozpoczął w 2010 roku skierowane szczególnie na rynki w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Europie.

W słowach Ghosn, podczas konferencji na temat wyzwań energetycznych przyszłości w Paryżu organizowanych przez The New York Times "Jesteśmy w trakcie opracowywania niski koszt samochód elektryczny dla Chin. Dyskutujemy cenę między 7000 a 8000 dolarów, ale z chińskiej pomocy dla zakupu publicznego. Chcemy zaoferować samochód z napędem elektrycznym, w tej cenie, a nie pomocy”.

Dongfeng jest lokalna firma, w ramach joint venture z Renault i Nissana; Chiny produkuje modele obu marek. Że konsorcjum, które przypuszczalnie być Zajmuje się produkcją takiej mocy niskich kosztach.

Pojawienie się tej energii będzie taniej milowy krok, aby dodać do długiej listy tych podejmowanych w ostatnich latach przez Sojusz. Wśród nich jest uruchomienie niski koszt sedan, 8.000 euro, Logan, urodzony cztery lata po zakupie, w 1999 roku, od Dacia- i choć pierwotnie przeznaczone na rynki wschodzące w końcu skończyło również sprzedawany w Europie, na przykład.

Ponadto, Sojusz przeprowadził już marketing rodzina za 10.000 euro -The Dacia Logan i MCV- 12.000 Łączna trakcyjnej, Dacia Duster. Również model niskich kosztach wybitnie miejskim, kwid, sprzedawany w Indiach za 3500 euro.

Możesz być także zainteresowany:

Uwaga Nissan e-power, elektryczny o rozszerzonym zasięgu

Renault ZOE 2017: nowe wersje zasięg do 400 km

Nissan LEAF 2016, Vitaminized autonomia dla samochodu elektrycznego