Nowy Diesel ma mniej zanieczyszczeń niż benzyny

Nowy Diesel ma mniej zanieczyszczeń niż benzyny

Chociaż diesel samochody są w centrum uwagi za szkody na zdrowiu ludzi, obrony, twierdząc, że takie samochody zanieczyszczają mniej benzyna, która odniosła się w czasie, twierdząc, że jego emisja CO2 jest mniejsza niż ta ostatnia.

Jednakże, Stephan Kuehn, Niemiecki minister transportu, zauważył, że badania twierdzą, że ten ostatni nie jest prawdą i że samochody z silnikiem diesla szkodzą środowisku w takim samym tempie jak benzyna.

Aby być dokładnym, według rachunków niemieckiego rządu, Diesla emitują 128 gramów na kilometr CO2, podczas gdy benzyna wyrzucania 129 gramów tego samego gazu zanieczyszczeń. To sprawia, że ​​różnica pomiędzy różnymi rodzajami paliwa jest znikoma w ogólnych środków.

Niemniej jednak Stephan Kuehn jasno wynika, że ​​to nastąpi, ponieważ Większość silników Diesla są generalnie bardziej wydajne w przypadku silników benzynowych, więc mimo, że emitują trochę mniej gramów CO2 są równe, uogólnienie tego typu mechanicznego Diesel czyni różnicę, a więc kwoty są praktycznie identyczne ,

"To mit, że Diesel pomaga chronić środowisko. W końcu, teoretyczne zalety diesla jest marnowana, ponieważ w większości są montowane mocniejsze i cięższe samochody „, podkreślił Kuehn.

Możesz być także zainteresowany:

Diesel przekroczenia poziomu emisji, to czy przyczyną 5000 zgonów rocznie?

Chiny również chce zakazać samochodów z silnikiem diesla i benzyny

Mazda SKYACTIV-X: staramy się benzyny, która działa jak Diesel