Czego nie ma właściciela wypożyczalni samochodów

Czego nie ma właściciela wypożyczalni samochodów

Portale na akcję lub wynająć właściciel samochodu są bardzo użyteczne, nie pozostawia wątpliwości, choć szczególnie przy wynajmie samochodu, powinna dokonać przeglądu pewne warunki, które sprawiają, że „łamany” ważne w portfelu i można złapać przez zaskoczenie, jeśli nie czytałeś „małe” list. Są to niektóre z warunków, które chcieliśmy podkreślić, ale ważne jest, aby zapoznać się z warunkami każdego takiego portalu (Socialcar, Drivy. RideLink lub amovens, między innymi), ponieważ niektóre odcinki różnią się od siebie.

Pierwszą rzeczą, jaką mamy do czynienia z jest kwestia ubezpieczenie a co się stanie, jeśli masz wypadek z samochodem jesteś wynajętym za pośrednictwem strony internetowej tak. Takie ubezpieczenia są w większości przypadków wskazują podczas wypożyczenia samochodu i „zastąpić” zwykły pewno mieć właściciel samochodu obligatoryjnie (minimalny zasięg osobom trzecim). Wynajęcie tego rodzaju ubezpieczenia jest dodawany w stałych opłat lub procenty koncepcji znajdujemy podczas dokonywania czynsz „online” konkretnego samochodu. Są to przypadki wyjątkowe, takie jak Socialcar, To pozwala ubiegać się o ubezpieczenie rocznej (który zastępuje mamy) lub zdecydować się na zwykłej wyłącznej pokrycia w okresie wynajmu.

Ubezpieczenia portali wynajem prywatny samochód

mówimy o wszystkich ryzyk, Ale uwaga, z ograniczeniami i franczyzy.

Jeśli mówimy o ograniczeniach, jest ważne jest, aby przeczytać warunki dla każdej społeczności, jak zwykle wymagają minimalnego wieku i stażu pracy prawo jazdy, która zmienia się od jednego do dwóch lat. Dla kierowców, istnieją pewne wytyczne, które powinny być przestrzegane, jak wynajem samochodów nie może przekraczać szacunkowej wartości rynkowej ustalonej długości między 10 i 15 lat (Według strony internetowej szukamy) i maksymalnie kilometrów na liczniku, na przykład w amovens nie może przekraczać 250.000 km.

Najbardziej rozpowszechnione są firmy ubezpieczeniowe AXA (Socialcar) i Allianz (Drivy, amovens i RideLink), portale, które omówiliśmy kilka tygodni temu i chcieliśmy pogłębić ten artykuł.

I we wszystkich tych polis ubezpieczeniowych, znajdujemy pojęcie ubezpieczenia z FRANCZYZA który, jak wiemy, jest to, że kierowca będzie musiał zapłacić pierwszą część naprawy, jeśli uszkodzenia winien.

Więc co się dzieje, jeśli mam wypadku z samochodu jak to?

Jeśli masz Wynajęliśmy samochód na dany przez jeden z tych portali i masz wypadek, trzeba znać konsekwencje. Jeśli winowajcą jest inny kierowca nie będzie miał więcej niż wypełnić sprawozdanie z wypadku i informuje portal, który został użyty z odpowiednim numerem telefonicznym, a także właściciela samochodu. Jak nie jesteś odpowiedzialny za wypadek, nie będzie musiał martwić się o cokolwiek innego. Jednakże, Jeśli zdarzy ci się być sprawcą zamachu, Następnie przygotowuje portfel bo masz zapłacić odpowiednią franczyzę. Średni koszt franczyzy, od portali Sprawdziliśmy, jest 750 euro, do których należy dodać koszty zarządzania, które może wzrosnąć do 400 euro dodatkowych jeśli uszkodzony samochód osoby trzeciej. Nie należy też zapominać, że istnieją portale, które odróżniają między kategoriami wynajmu samochodów w swojej sekcji, więc ta koncesja może wzrosnąć do 1500 euro w luksusowych samochodach lub uznane przełożonego. Drivy, na przykład, oferuje zmniejszona franczyzy, ale w zamian za to zapłacisz więcej za wynajem samochodu. Ten ostatni może być dobrym sposobem, aby „zachować plecami w razie wypadku.

Bardzo ważne jest, aby przeglądu każdego z warunków, chociaż muszę przyznać, to może być żmudne zadanie, aby znaleźć każdy i każdy z ograniczeniami i sprecyzowania zasad. Na stronach internetowych niektórych portali trzeba je bardziej lub mniej „ukryte”, które można zobaczyć sami. Przede wszystkim należy pamiętać, że szkody nie są objęte katastrof naturalnych i awarii ze względu na zaniedbania lub zużycia samochodu.

Procedura w przypadku uszkodzenia wynajętego samochodu, w przypadku, gdy są bezpośrednio odpowiedzialne będzie opłata oszacowanie naprawy uszkodzenia właściciela samochodu, który najbardziej będzie oszacowany w serii, jeśli pokrycie jest akceptowane przez ubezpieczenie zawarte przez wynajem samochodów właściciel portalu.

A kto płaci za paliwo?

To pytanie jest rozliczane poprzez dostawę i zwrot samochodu z tym samym poziom paliwa w obu przypadkach. Powinieneś wiedzieć, że jeśli zwrócić samochód z mniej paliwa niż to miało kiedy podniósł, właściciel i właściciel będzie w obowiązku skarżą oraz, po złożeniu odpowiedniej dokumentacji, możesz ubiegać się o tę płatność nie wykonaną tankowanie. Portal będzie dokonać płatności do właściciela dyskontowania depozytu musi opuścić kiedy chcesz wynająć samochód za pomocą tej metody, które również zmienia się z wybraną firmą.

Depozyt wcześniej wspomniano, nie pozostawi w każdym przypadku płatności franczyzy przez przypadek, ale pełna kwota zostanie pobrana, gdy został rozwiązany uszkodzenia raport.

Możesz być także zainteresowany

Bla, społeczność samochodowe wycieczki udostępniania

Dlaczego należy podłączyć telefon do wynajętego samochodu?

Sztuczki i porady przy wynajmie samochodu