FACUA wypowie DGT wysłać samochodziki sprawność Dieselgate

FACUA wypowie DGT wysłać samochodziki sprawność Dieselgate

Wydział Ruchu zaczęła mail wysłany przez charakterystyczny efektywności środowiskowej prowincje Madrycie i Barcelonie, i miasta Granada, Valencia i Sevilla. Jest to naklejki, które mogą być umieszczone dobrowolnie na przedniej szybie samochodu, pojazdy podzielone na cztery kategorie (W kolejności od najmniejszej do największej emisji): Zero emisji, Eco, C i B. W najstarszych i najbardziej zanieczyszczających pojazdów nie były uprawnione do otrzymania odznaki.

DGT planuje dostarczyć 4,3 miliona tych naklejek, ale zgodnie z tym co mówi Facua w oświadczeniu, liczba ta powinna być niższa.

Pojazdy dotknięte oszustw popełnianych przez Volkswagena około AD 189 silnika diesla składał się z urządzeniem maskując swoje emisje w czasie pomiaru laboratorium do zatwierdzenia. Jednak w rzeczywistej jazdy te samochody emitują znacznie powyżej poziomów NOx prawne, zagrożenia dla zdrowia publicznego i środowiska. Teraz DGT daje te pojazdy charakterystyczny B. W przypadku silników wysokoprężnych, kategoria B jest dla tych, zarejestrowana od 2005 roku, które spełniają przepisy Euro 4 i Euro 5.

Samochód ofiary skandalu, wszystkie studia od roku 2009, by zmieścić się w teorii średnia Euro 5. Jednakże, badania przeprowadzone z niektórymi z nich wskazują, że ich rzeczywiste emisje nie tylko nie spełniają normę Euro 5, ale Oni nawet nie dotrzeć do znacznie bardziej liberalne Euro 3.

Zatem rozumie Facua środowiska charakterystyczny „bezwartościowe”, aby nie iść ich zjednoczył spełnić potrzeby reagowania na rzeczywistość udzielenia gwarancji. Dla organizacji, te certyfikaty są w tych okolicznościach „bezwartościowe”.

„Zapewnienie certyfikacji manipulowany przez producenta pojazdy na ominięcie przepisów ochrony środowiska uprzejmy dla wartości chronionych i Powstały w autentycznym kpi nasi obywatele, uważa stowarzyszenie.

DGT ukrywa Volkswagen

rzecznictwo organizacja konsumentów przelał ostrą krytykę DGT, zapewniając, że Agencja ruchu i zamaskowany Volkswagen skandal w piśmie skierowanym do właścicieli pojazdów dotkniętych w maju 2016. W nim, zachęcał pojazdy wyposażone przeglądowi i „w ten sposób spowodować zamknięcie fałszywych problemu”, oskarża Facua.

Następnie DGT „ukrytych” masa oszustwa około 700000 hiszpański konsumentów jako „zdarzenia” składający się z „oprogramowania instalacji, optymalne wartości emisji tlenków azotu (NOx) w teście”. Według Facua, ta „optymalizacja” jest rzeczywiście „manipulacja manipulacja Volkswagen wyjął 11 milionów pojazdów Diesla na całym świecie”.

„To jest nie do przyjęcia, że ​​obrona rządu robi wielonarodowa od skandal wybuchł we wrześniu 2015 roku, chroniąc swoje interesy powyżej tych poszkodowanych konsumentów, „mówi organizacja konsumencka. wzywa również „Skandal” że korpus takich jak DGT Targi tak otwarcie o swojej współpracy międzynarodową firmą, która publicznie przyznał, że dopuścił się oszustwa, które naruszają zdrowia publicznego i ochrony środowiska. "

FACUA odegrała bardzo aktywną rolę, ponieważ wybuchu Dieselgate i Obecnie stanowi ona ponad 43.000 właścicieli pojazdów dotkniętych skandalu. On stworzył narodowy #aefctadosVolkswagen platforma, właściciele tych pojazdów mogą być dodawane na stronie internetowej organizacji. Ponadto Facua doradza osobom dotkniętym i prezentowane w Sądzie Najwyższym jako oskarżyciela prywatnego, reprezentujących ponad 6000 kierowców.

Możesz być także zainteresowany

Shocker silniki wysokoprężne Volkswagen

OCU nie zaleca przechodzą przegląd silników VW dla souped

Czy Dieselgate wpływa sprzedaży Grupy Volkswagena?

Facua: Nie bierz swój warsztat VW jeśli nie gwarantują jego wydajność

FACUA wzywa do zaprzestania sprzedaży Volkswagena souped