Ile utrzymanie najlepiej sprzedające się samochody?

Ile utrzymanie najlepiej sprzedające się samochody?

Jest to czas, który wielu kierowców obawiać. Odwiedź sklep naprawić samochód Można tworzyć niepewność i strach przed wypłatą ponieważ użytkownik na ogół nie znają cenę ... i zwykle nie jest tani. W zależności od modelu i -Employee lub niezależnie różnic cenowych warsztat może stać się fatalne. Badanie przeprowadzone przez Organizację Konsumentów i Użytkowników (OCU) przeanalizował, ile kosztuje utrzymanie i naprawy 28 najlepiej sprzedających się modeli w Hiszpanii: pierwsze 100.000 km jechać niecałe 1000 euro w oficjalnym warsztacie.

Organizacja Konsumentów i Użytkowników (OCU) przeprowadził badanie, w którym punktem wyjścia jest 28 modeli samochodów sprzedawanych w Hiszpanii więcej. Biorąc pod uwagę to, Zbadaliśmy koszty konserwacji i napraw uwzględnienia aspektów, jak warsztat jest oficjalnym, koszt robocizny lub ilość czasu potrzebna dla każdego procesu. Tak, liczba regularnych przeglądów trzeba samochodu waha się w zależności od marki; na przykład przekroczyła 100.000 zakresy km polecający od trzech do sześciu wizyt w warsztacie.

28 najlepiej sprzedających się samochodów w HiszpaniiOczywiście, ostateczna cena zależy od godzin spędzonych na naprawy, robocizny i kosztów części. Musimy również pamiętać, że tanie może być kosztowne: podejmują warsztaty niektóre samochody low-end może kosztować więcej, aby naprawić droższe. Badanie wskazuje, że OCU Dacia Duster utrzymać 1,5 CRDI kosztuje więcej niż jakakolwiek inna SUV studia; w ciągu pierwszych 100.000 kilometrów, Dacia spędzić dziewięć godzin w warsztacie i BMW serii 3 320 D ED, takie jak pary.

W analizie stwierdzono, że średnia cena wszystkich zalecanych poprawek do wspomniana odległość jest 978 euro, gdy używa oficjalnych warsztatów. Średni czas spędzony w każdej wersji jest jedną godzinę i dziesięć minut, podczas gdy średnia cena za godzinę pracy na 69 euro. OCU doskonale przypomina, że ​​kierowcy mogą swobodnie wybrać, gdy do utrzymania i naprawy okres gwarancji samochodu, niezależnie od marki. Różnica w cenie pomiędzy warsztatów oficjalnych i nieoficjalnych są świetne: wybrać jeden z tych ostatnich mogą być duże oszczędności, nie na próżno kiedy praca jest średnio o 36% tańsze.

Możesz być także zainteresowany

- Chcesz nowy samochód? Przed docenia swój samochód za darmo

- Samochód w warsztacie: najdroższe awarie

- Mileuristas mniej samochodów idź do sklepu