15 samochody z turbo spektakularnej historii

15 turbo najbardziej spektakularne samochody15 turbo najbardziej spektakularne samochody15 turbo najbardziej spektakularne samochody15 turbo najbardziej spektakularne samochody

silniki z turbodoładowaniem są chlebem powszednim we wszystkich zakresach samochodów dzisiaj, ale nie zawsze tak było. Turbo pomaga marek samochodowych zmniejszyć zużycie z jego silników i, jednocześnie, zmniejszenia przemieszczeń bez konieczności wykonywania w ten sposób wpływ na dane dotyczące mocy i wydajności.

objadać się Zaczął się popularne w 80, ale bardzo konkretne modele i, przede wszystkim, sportier samochody. Znany jest „Efekt Turbo” w niektórych z tych samochodów, których silnik gniewnie oddał swoją moc i moment obrotowy na niskich obrotach. Samochody, w niektórych przypadkach, niekontrolowane krok na pedał gazu, ale pozostawił osobowość i własny druk niezrównane.

Samochody z silnikami turbo zostały tam je i wiele, a jeszcze dziś. Chcieliśmy wybrać 15 na jej spektakularny, poprzez projektowanie i obrazu, za marnowanie niezliczoną moc silnika lub pozostawiając generacji oznaczone. Które wolisz?

Ford Sierra RS Cosworth

Najbardziej spektakularne samochody turbo: generalist i premii marki

W tym wyborze nie mogliśmy przejść charakterystycznych modeli ogólni i najlepsze marki, których nazwy są już częścią historii motoryzacji. Niemożliwe do zapamiętania Audi Quattro a jego konkurencja warianty. W przypadku tramwajach produkowanych w latach 1980 i 1991, są opracowane 203, 223 lub 306 KM (ten ostatni odpowiada wersji Quattro Sport) zasilane dzięki overfeeding. Również niemieckim BMW 2002, prekursorem Series 3, ogłosił moc 170 KM przy wydany w 1973 roku więcej prądu jest Mercedes-AMG GT, właśnie właśnie wydała „r” wersja z 585 konnym silnikiem 4.0 V8 biturbo.

Ford i Renault są dwie główne marki z poszczególnych modeli w latach 80., dzięki jego modeli turbo, przeszedł do historii. Ford Sierra RS Cosworth Skorzystał standaryzacji odpowiednich wersji rajdu. Jego „normalne” wariant z turbodoładowaniem rozwija 204, chociaż RS500 osiągnął 4x4 224 KM. A co o Renault 5 GT Turbo ... ta nazwa, w drugiej generacji samochodu francuskich ( „Superfive”), on zły i dała mały samochód z 115 KM (120 KM) po restyling.

Z Japonii, wnosimy tych trzech samochodów: Mazda RX-7, który pierwotnie zamontowany silnik obrotowy 1,2 litra, a w trzeciej generacji zamontowany silnik podwójnym turbo który osiągnął 252 do 276 KM. Nissan GT-R Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej spektakularnych supersamochodów na chwilę z silnikiem 3.8 V6 twin-turbo osiąga 600 KM w wersji NISMO. Subaru, z silnikiem 2.0 WRX STI bokser osiąga 300 KM. A co Toyota Supra, jeden z najbardziej pamiętnych japońskich sportów i który opuścił nas w 2002: napęd na tylne koła, turbodoładowane silniki były obecne w trzecim pokoleniu (238 KM turbo) i czwartej generacji (326 KM biturbo).

Bugatti Veyron

Najbardziej spektakularne samochody turbo: superdeportivos

W tej sekcji, zbieramy sześć pojazdów poza zasięgiem większości śmiertelników, szczególnie skandaliczne ceny dane (niektóre bardziej niż inne). Jeśli mówimy, turbo, nie możemy zapomnieć o sagę Porsche 911, to ostatnie pokolenie dostarcza 540 KM (turbo) oraz 580 KM (Turbo S), 3,8 biturbo silnika typu bokser.

McLaren Ferrari, występujące we wzorze 1, z obecnego turbo mechaniczne można obejmują ponadto sposób dwa unikalne. Więcej prądu, McLaren P1 rozwija 727 KM z jego 3.8 biturbo V8, co byłoby konieczne, aby dodać 176 KM elektrycznego. pamiętny Ferrari F40, produkowany od 1987 do 1992 roku montowane twin-turbo 2.9 V8 478 KM ... niezapomniany.

Na innej planecie są te trzy: Bugatti Veyron i jego różne wersje, z W16 i cztery turbosprężarki, o mocy ponad 1000 KM;! Koenigsegg Agera R, 5,0 V8 biturbo mechanicznie 1400 KM; Pagani Huayra i BC, ze śmigłem 6.0 V12 790 KM. Załóżmy, latać!

Audi Quattro

Możesz być także zainteresowany

Pytania: dlaczego turbo brzmi jak syrena?

Pytania: Jakie są najczęstsze przyczyny awarii z turbo?

Top 10 Super samochodów sportowych z lat 90-tych