2020: elektryczny samochód będzie tańszy niż benzyna

2020: elektryczny samochód będzie tańszy niż benzyna

Powoli, ale pewnie, wydaje się prowadzić pojazdów elektrycznych wyścigu. mówią eksperci 2020s Będzie to dekada samochodów elektrycznych i nie brakuje powodów. A wszystko to mimo obniżenie cen ropy. Analiza, tym razem odbywa się poprzez Bloomberg New Energy Finance. Według jego obliczeń, W 2040 35 procent wszystkich nowych samochodów na całym świecie będzie mieć wtyczkę, ze sprzedaży osiągnie 41 milionów sztuk. Oznacza to prawie 90 razy więcej niż w ubiegłym roku 2015, kiedy 462,000 pojazdy elektryczne były sprzedawane -on 1 procent wszystkich sprzedanych samochodów i kolei 60 procent więcej niż w 2014 roku.

Jedną z głównych wad jest to, że samochody elektryczne są one drogie w porównaniu do porównywalnego pojazdu benzynowego. I ta różnica w cenie ma do czynienia z Jazda bateria i które są niezbędne do przechowywania energii elektrycznej. W związku z tym, według badań przeprowadzonych przez Bloomberg, po aktualnej trajektorii w ciągu najbliższych sześciu lat cena elektrycznego akumulatora samochodowego będzie mniej niż spalanie pojazdów. I długookresowe, 2040, to będzie kosztować mniej niż 20.000 euro.

I w jaki sposób dostać się do tego etapu? Jednym z kluczy jest cena baterii który, według prognoz, nadal będzie spadać. od 2010, Koszt jon litu baterii To spadło 65 procent, osiągając 350 $ za kWh w ubiegłym roku. I oczekuje się, mówi Colin McKerracher, analityk Bloomberg, którzy są poniżej 120 $ za kWh w roku 2030.

Niższe ceny baterii, ale także większa autonomia pojazdów elektrycznych. Oczekuje się, że 2020, elektryczny z baterią 60 kWh, może podróżować do 322 km. Baterie te będą gotowe stąd do 18 miesięcy z dala, z nadejściem Ampera-e i Tesla Model 3.

Elektryczny samochód rewolucja obejmie z kolei jeden Zapotrzebowanie na energię migracja. Szacuje się, że analiza Bloomberg przestać używać około 13 milionów baryłek ropy dziennie. Jednak masowe przybycie samochodów elektrycznych obejmą konsumpcja 1900 TWh, lub co jest tym samym, 8 procent światowego zapotrzebowania na energię elektryczną w 2015 roku.

Możesz być także zainteresowany

Hiszpańska marka Velantur Samochody rozpocznie w 2017 swojego pierwszego samochodu elektrycznego

Tesla będzie miał „tanie” i użytkową samochód elektryczny codziennie

Sprzedaż samochodów elektrycznych są duplikowane w Europie

Graphenano bateria grafenu i ponad 800 km autonomii