Potwierdzone: w Hiszpanii i więcej samochodów sprzedawanych benzyny do oleju napędowego

Potwierdzone: w Hiszpanii i więcej samochodów sprzedawanych benzyny do oleju napędowego

na wskroś 2017, Hiszpański rynek dla nowych pojazdów On zauważył dość ważne wydarzenie: benzyna został zyskuje na diesla. Dawno minęły te lata, kiedy na każde 10 sprzedanych pojazdów w naszym kraju, siedem były diesel i benzyna trzy. sytuacja się zmieniła i teraz W miesiącach czerwcu i lipcu potwierdziły, że w Hiszpanii i więcej niż samochody benzynowe sprzedawane Diesla.

analizując rynek dla nowych rejestracji samochodów, 2017 Wszystko zaczęło się w styczeń w następujących proporcjach: 52 procent do pojazdów z silnikiem Diesla, 42,0 procent benzyny i 5,3 procent hybrydowych i czystego elektryczny. w luty, proporcja zaczęła się zmieniać i 51,9 procent nowych samochodów zarejestrowanych było diesel, w porównaniu z 43,7 procent benzyny i 4,4 procent dla hybrydowych i elektrycznych.

Kluczową kwestią w tej zmiany docenić marzec, miesiącu, w którym nowe pojazdy były Diesel 49,9 procent w porównaniu do 46,2 procent i 4,0 procent benzyny na benzynie i elektrycznych. W kwietniu i maju praktycznie odsetek poprzedniego miesiąca pozostał, ale to było w miesiącach czerwcu i lipcu, gdzie benzyna jest zdecydowanie zyskały podstawę do Diesel.

Według danych dostarczonych przez Anfac, Stowarzyszenie narodowy Producenci i pojazdy samochodowe, stosunek czerwiec rynek nowy rynek pojazd pozostawał w następujący sposób: 47,7 procent benzyny, 47,6 procent oleju napędowego i 4,8 procent do elektrycznego / hybrydowy. w w zeszłym miesiącu, waga benzyny na światowym rynku motoryzacyjnym nadal zyskać grunt, z Stosunek 47,5 procent pojazdów benzyna, olej napędowy do 47,3 i 5,2 procent dla hybrydowego / elektryczny.

Należy również pamiętać, że większość podłącz hybrydowe i pojazdy hybrydowe Są one sprzedawane w naszym kraju m.in. silnik benzynowy silnik spalinowy, jak w systemie hybrydowym (W przypadku rynku hiszpańskiego Peugeot 508 RXH w wersji HYbrid4 i Volvo V60 D5 Twin mają Silnik Diesla w układzie hybrydowym).

Więcej samochody benzyna diesel: Możliwe przyczyny

Istnieje kilka powodów, które mogą tłumaczyć zmianą trendu, który przeżywa Nowy rynek pojazd w Hiszpanii.

Pierwszym czynnikiem jest większa świadomość społeczna szkodliwych zagrożeń dla środowiska i zdrowie ludzi, silników spalinowych, zarówno benzyny i oleju napędowego. W przypadku tych ostatnich kilku przeglądowi badań próbowali udowodnić, że emisje z silnikiem Diesla są znacznie bardziej szkodliwe dla ludzi i istot żywych niż benzyny.

Poza tym wzrost świadomości społecznej, musimy podświetlić Niepewność obywatela przed kontynuowanej ograniczeń już ogłoszone przez oba rządy niektórych krajów europejskich (Wielka Brytania i Francja Oni już ogłosił, że zakazać przyszłego olej napędowy i benzyna) samochody jako rad miejskich w dużych miastach. Z zestawieniem tego, wspominamy najnowsze epizody wysokiego zanieczyszczenia w Madrycie (patrz jaki protokół jest aktywowany zanieczyszczeniom w Madrycie i możliwych scenariuszy)

Trzecim czynnikiem, który może to wyjaśnić sytuacja jest wielki postęp techniczny oni doświadczyli silniki benzynowe, zwłaszcza w względem zużycia, z wydając znacznie mniej paliwa niż silniki benzynowe kilka lat temu.

Aby to wszystko musi być dodany Niepewność wyglądu ewentualnych awarii mechanicznych. W ostatnich miesiącach, mają znacznie wzrosła awarii samochodów diesel, wiele z nich jest spowodowana przez wielu i ciągłych problemów w filtry cząstek stałych.