OCU ostrzega finansowania samochodów w salonach

OCU ostrzega finansowania samochodów w salonach

Finansowanie zazwyczaj jest dostarczana z obietnicami zniżek i ułatwień płatniczych, ale musimy zachować ostrożność przed zamknięciem transakcji. Więc ostrzec z Organizacji Konsumentów i Użytkowników (Ocu) po przejściu anonimowo do sześciu głównych marek sprzedawców do żądania cytaty zakupu pojazdów sprzedawanych w Hiszpanii więcej i warunków finansowania.

Badanie widział jak ubiegać się o dofinansowanie z dystrybutorów jest bardzo prosta. Co więcej, są takie same handel którzy oferują taką możliwość do wabiąc klientów z bardzo uderzających zniżek (na przykład 2,500 euro w zakup Citroen C4, finansowanie minimum 6000 euro na okres co najmniej 4 lat). ale 77 procent odmówił poddania dokumentację wcześniej pisemną informację, jedyne informacje były kwota opłaty miesięcznej.

Informacje na temat opłat za obowiązkowe służby zatrudnienia (takich jak ubezpieczenia na życie), rozszerzonej gwarancji i programów serwisowych, w tym nominalnych stóp procentowych lub APR zastosowanie do tej operacji są tematy traktowane po zamknięciu sprzedaży. To sprawia, że ​​nie wiadomo, czy finansowanie jest drogie lub tanie, Nie jest to łatwe konsumentom porównanie ofert i wartości najbardziej interesujący.

Skargę OCU

OCU zaprezentowała, z tego powodu, jeden skargi do Bank Hiszpanii brak przejrzystości w tej operacji finansowej. Ponadto krytykuje także istnienie klauzul zamieszkania, nałożenia kary (w większości przypadków nadmierny, to jest powrót wszystkich rabatów lub premii otrzymanych na finansowanie samochodu) jeśli pożyczka jest opłaciło wcześnie.

Finansowanie w salonach wzrosła w czasie kryzysu. spadki sprzedaży zostały uzupełnione o ogromnych rabaty, płatności FAKTU niższych odsetek przeciwko napięty banków. Szczegóły zrzeszeń producentów (Anfac) i sprzedających (Ganvam) poświadcza, że 80 procent nabywców samochodów potrzebują finansowania. W 2015 roku średnie rabaty na nowych pojazdów na rynku hiszpańskim był 4,368 euro za samochód.

Wskazówki do ochrony przed cocesionarios

W tej sytuacji, OCU oferuje szereg ostrzeżenia, porady i informacje konsumenci przy finansowaniu samochodu:

- Finanse poprzez dealerskiej może być tańsze pożyczyć w instytucji finansowej, chociaż będzie to zależeć niemal wyłącznie od ilości dealerów zniżki oferty.

- Jeśli zdecydujesz się na finansowanie w salonie, jeśli jest to możliwe powinno być wymagane kapitał i minimalnego okresu wymaganego do otrzymania zniżki.

- musi sprawdzić wszystkie elementy zawarte w ramach kontyngentu (Opłata za usługi pomocnicze, itd.) I zapytać, czy mają płacić żadnej dodatkowej kwoty.

- Jeśli masz pieniądze dostępne, lepiej jest przedpłaty. Jednak, aby uniknąć problemów lepiej zrobić to raz upłynął trwałość.

- Po zapłaceniu finansowania sprzedawcy konieczne jest zażądać świadectwa bilansu zerowego, konieczne, aby anulować domenę rezerwacji.

W każdym razie, nie daj się zwieść. Koszt finansowania więcej produktów powiązanych (ubezpieczenie i dodatki) zawsze przewyższa uzyskane zniżki dla finansowania. Dlatego też, pomimo cięć, zawsze będzie tańsze zapłacić samochód w gotówce.

Możesz być także zainteresowany

Skargę OCU do dealerów i marek przez uzgodnieniem ceny

Problemy z dystrybutorów lub warsztatów wymagane formularze skarg

Black Friday 2016: Najlepsze promocje samochodów