Dziesięć pytań do przed zakupem używanego samochodu

Dziesięć pytań do przed zakupem używanego samochodu

Pierwszą rzeczą powinno być jasne, jaki rodzaj pojazdu potrzebują, jak cechy, co stan i co ilość jesteś gotów za to zapłacić. Po zdefiniowaniu tych wstępnych rozważań, można zdecydować się na zakup samochód do prywatnego stron lub dystrybutora, ale niezależnie od tego, kto sprzedającego, obowiązkowe pytań będzie o tym samym.

1. Ile lat i ile kilometrów jest samochód?
Najlepszy czas na zakup samochodu jest, gdy ma od dwóch do pięciu lat, i nadal nie mają nadmiernego przebieg i stan ogólny jest dopuszczalne. skoro tylko kilometry, średni roczny zazwyczaj dostarczane pojazd jest umieszczony między 15000 a 20000. Z tych danych można zrobić więcej lub mniej skorygowany wynik, jeśli liczba ta jest zbyt wysoka lub niska podejrzanie pomysł.
Jeśli zdecydujesz się dokonać zakupu w dealerskiej, należy wiedzieć, że oprócz samochodów, istnieją inne opcje:
- Preowned samochód: Prawie zawsze pochodzą z floty leasing, z firmy, z wynajem, itd. te firmy One zastąpić je mniej niż dwa lata, tak zwykle mają kilka kilometrów.
- Wysokiej klasy samochód: Są Większość modeli luksusowych i potężne z różnych marek. jego pochodzenie na rynku wtórnym jest zazwyczaj import i flot krajowych i osoby.
- Przebieg 0:krupier, z różnych powodów, uczestniczących te pojazdy przed oddaniem ich do sprzedaży a przebieg jest bardzo niska.
- samochód wykonawczy: Byli wykorzystywane przez sprzedawców i menedżerów salonów, lub kierownictwa każdej firmy. Zwykle mają one bardzo mało czasu i mogą zostać włączone pod nazwą "Preowned" lub "high end",

2. Jaki warunek jesteś w?
Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych pytań, aby zapytać, ponieważ dobry stan pojazdu obejmuje wiele czynników: Farby i, opony, operacja mechanika, elementy elektryczne i wnętrze, między innymi.
Na zewnątrz jest łatwiejsza do oceny, ale nie zaniedbuj się dokładnie zapoznać Stan blachy, kontrola żadnych wgnieceń ani nie jest rdzawy; z malarstwo, zwracając uwagę nie tylko do ewentualne zadrapania, ale Masz płatki ćwiartki lub jeśli sygnał jest inny od oryginału. Jeśli chodzi o opony, stąpanie nie powinny być noszone w nadmiarze -HA mieć głębokości większej niż 1,6 mm,- i Guma nie muszą składać cięć lub odkształcenia.
z elementy elektryczne należy sprawdzić że wszystkie światła działają prawidłowo i wentylacja, klimatyzacja, defogger, elektryczne szyby, etc,
Sprawdzeniu wnętrze i analizuje stan tapicerka, plastikowy, powłokina ... kierownica, dźwignia zmiany biegów i sprzęgło są elementami Mogą one pomóc wiesz używać kto miał samochód.
Jeśli chodzi o funkcjonowanie mechaniki, ważne jest, aby wiedzieć Jeżeli pojazd Został on zwykle przechowywany w garażu lub ma "we śnie" na zewnątrz. logicznie, stan samochodu nie będzie taki sam jeśli pacjent miał znosić niskie temperatury i mróz zima i ciepło lato. Ale żeby być bardziej pewny, że wszystko działa prawidłowo, zaleca się, jeśli nie jesteś ekspertem, acudas z osobą, która ma wiedzę w tej dziedzinie który będzie odpowiedzialny za sprawdzanie wszystko, co związane z mechaniką.

3. Miałeś wypadek lub awarię znaczenia?
czasami Rzut oka na ciało Samochód możemy powiedzieć, czy został naprawiony w wyniku wypadku, ale czasami te objawy nie są widoczne gołym okiem, a zwłaszcza gdy usterka jest pochodzenia krajowego, to jest prawie niemożliwe do wykrycia. Dlatego musimy Zadaj sprzedawcy, -bardzo grzecznie i taktownie, tak, że nie jest moleste- jeśli samochód miał żadnego poważnego problemu że powinniśmy rozważyć. Oczywiście, istnieje możliwość, że okłamują nas, ale później odkryto, że za nie, jeśli nie było poważnej awarii i postanowił ubiegać się o sprzedającym nie może ukryć zapytać.

4. Jakie trasy zrobić?
Jesteśmy zainteresowani jeśli przemieszczenie pojazd zwykły Zostały one krótkie lub długie, jeśli mają one przeważnie wykonane drogowego lub miasto i jeśli pojazd został utknąć w korkach bardzo często. W krótkich wycieczek lub miasto pracujemy trudniejszy silnik a w konsekwencji mogą się pogorszyć szybciej. ale także cierpieć hamulców, zmiany, rozrusznik i opony, między innymi.

5. Czy mogę spróbować?
Zapytać, czy można spróbować i jeśli sprzedający jest właścicielem, Pozwól mi zabrać go pierwszy; więc można zorientować się, przewodząca typu, który ma Samochodem: Jeśli silnik wymaga dużo, jeśli szybko i jeśli jeździe dokonać zmian, starając się ukryć problemy pojazdów. następnie, Usiądź za kierownicą i mała droga belki mają swoje własne uczucia.

- Papierkowa robota i biurokracja