grzywny Letnie: jazda bez koszuli, boso, w sandałach …

grzywny Letnie: jazda bez koszuli, boso, w sandałach ...

Przyszedł jako lato, a dla wielu, święta. Z nich, relaks, długie wycieczki drogowe, upał, że żyjemy długo, pobyty na plaży, na krótkich dystansach do mieszkania lub na basenie ... W skrócie, co Marzyliśmy cały rok. W związku z tym, grzywnie nie embitter Ci wiele zasłużone wakacje, Dzisiaj ponownie podkreślić zwyczajowej praktyki kolekcji o tej porze roku podlega karze... chociaż większość kierowców są ignorantami. Wiele z tych zwyczajów tak zakorzenione jest prawdą, że aby uznać naruszenie, muszą być uzasadnione. A niektóre z nich nawet z pewnością są subiektywne, w zależności od konkretnego elementu, który chcesz zastosować środek sankcji. ale wiele nastąpić latem i z prawem w ręku, powiadomimy Cię, że może podlegać karze. Nie wtedy powiedzieć we wrześniu, zanim nie ostrzec ...

Jazdy boso lub w klapki

Kto nie prowadzi do plaży lub basenie w klapki? Nawet wiemy, wielu kierowców, którzy preferują zrobić boso, ponieważ uważają, że jest mniej nieprzyjemne. Cóż, należy wiedzieć, że może podlegać karze. Konkretnie, 80 euro (40 jeśli szybkich płatności). Chociaż nie są one klasyfikowane jako takie w Kodeks Drogowy, DGT uważa, że ​​art 17.1 ( „Kierowcy muszą cały czas być w stanie kontrolować swoje pojazdy ...”) i 18,1 ( „Kierowca pojazdu musi zachować własną swobodę ruchów) może motywować sankcji, aby móc wpływać na kontrolę pojazdu. Boso, klapki lub obcasy mogą kwalifikować się do tego przestępstwa. Na pewno nie polecam jazdy, jak również.

Jazda bez koszulki

Artykuł wczoraj Carriers Forum zostało ujawnione, i jest całkowicie nieznany dla większości kierowców. Zgodnie z przepisami DGT jazdy bez koszuli może być powód do karania, aby móc stać się oparzenia lub otarcia przyczynowo w razie wypadku w trakcie wykonywania pasów lub poduszki powietrznej. Kara w takich przypadkach musi być uzasadniona i twierdził ryzyko, ale może jeszcze podlegać karze, jeśliludzie uważają niewygodne jazdy po kontakcie z siedzeniem, osłabia zdolność ruchów już pisaliśmy w poprzednich artykułach: ten sam iść boso lub w klapki. Może to być również tereny także sankcji, jeżeli uważa, że ​​środek Można dotrzeć rozpraszać innych pojazdów i zwiększa ryzyko wypadku. Wyobrażamy sobie, że szczególnie w przypadku kobiet kierowców. Sankcja to. W zasadzie 80 euro.

Jedzenia i picia za kierownicą

Jedziemy na wakacje i, w wielu przypadkach, długie dojazdy samochodem. Jest najczęstszą chłodny, pić, jeść coś lepszego radzenia sobie z drogi... Ale musisz wiedzieć, że to może być podlega karze. Prosta kanapka lub wody pitnej są również praktyki, które są zgrupowane w ramach obowiązek kierowca utrzymać własną swobodę ruchu, niezbędną pole widzenia i stałej uwagi na prowadzeniu pojazdu, w celu zapewnienia własnego bezpieczeństwa, że ​​innych osób znajdujących się w pojeździe i innych użytkowników dróg. Są one zakłócone i podlegają karze grzywny łagodny do 100 euro, bez odliczenia punktów.

Okrągły z ramienia lub łokcia przez okno

W czasie upałów, otworzyć okno i dostać ten zwyczaj jako hiszpańskim: wyciągnąć rękę przez okno i wsparcia w ramach. Sankcja ta jest chyba najbardziej znany, ale należy go zapamiętać. I może to być bardzo kosztowne, aw szczególności:, kolejne 80 euro.

Pociągnięcie papierosa przez okno

Dzięki tej sankcji, nie możemy zgodzić się więcej ... zwłaszcza w porze roku, gdzie to jest potencjalną przyczyną pożaru. Ale prawdą jest, że wielu kierowców może stać się standardową praktyką, nie będąc świadomi zagrożeń. Dlaczego wspominamy. Teraz to jest bardziej powszechne na otwartym oknie, jest również bardziej powszechne upuścić papierosa. W tym przypadku prawo mówi "rzucać utwór lub pobliskich obiektów, które mogą spowodować pożar, wypadki drogowe lub utrudniają swobodny przepływ" jest to zabronione. I grzywna nałożona jesteś, tu i tak,4 punkty i 200 euro.

Nie przenoś jazdy

Oczywistym jest również w lecie niż w tych małych wycieczki do plaży lub w basenie, przejdź do minimum. Strój kąpielowy, ręcznik, mobile ... i niewiele więcej. Nie zaniedbuj. Jeśli Agent prosi nas o pozwolenie do kierowania, a nie przeniesienie, Mimo, że mamy je w kolejności, Nałożyć grzywnę w wysokości 10 euro. Należy wziąć, ale ja właściwie nie odnawiane, i kara do 200 euro. Bardzo uprzejmy.

Płynący z brudnej rejestracji

Idziesz na plaży lub w górach, masz trochę piasku lub ziemi i tracisz. rejestracja samochodu po prostu brudny. Więc uwaga, ponieważ może również podlegać karze. Jeśli widzisz oficera Gwardii Cywilnej lub właściwy organ odpowiedniego ruchu, masz wiele szans, aby zostać ukarane karą od 200 euro. To jest to, co oferuje Ustęp 4 artykułu 65 ustawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Możesz być także zainteresowany:

Najbardziej absurdalne kary: Wrist Bus-V AO i inne historie

10 głupie kary, że koszt pieniądza

Grzywny spaść w kampanii wyborczej