Mazda RX-8 z drugiej ręki: od 6000 euro mniej!

Jaka jest cena za Mazda RX-8 okazję?Jaka jest cena za Mazda RX-8 okazję?Jaka jest cena za Mazda RX-8 okazję?Jaka jest cena za Mazda RX-8 okazję?

RX-8 Mazda jest sport znacznie mniej oryginalne. ma czteromiejscowy i tylne drzwi, które otwierają się w kierunku przeciwnym do kierunku marszu, nie zapominając, że jest animowana przez swoisty dwóch wirnika silnika Wankla i 231 KM.

W 2003 roku rozpoczął produkcję oryginalnego Mazda RX-8, sport, który zaskoczył wszystkich jego Oryginalny projekt, czteromiejscowy On proponuje jej wnętrze, a przede wszystkim poprzez zapewnienie drzwi tylne jest Otwierają się w kierunku przeciwnym do normalnego, co on zmuszony zrobić bez centralnego filaru.

Mazda RX-8 Było zatem postać sport dość praktyczne i przydatne dzięki tylne siedzenia ładny znośny oraz tułów które było niezwykle szeroki dla tego typu samochodu.

Mazda RX-8 stosowany silnik Wankla Mazda RX-8 również zwróciła uwagę, ale to nie oznacza nowość wśród sportowych japońskiej marki, prowadząc samochody produkujących z tej technologii od 1968 roku Mazda RX-8 zastępując RX-7, Jednak w przeciwieństwie do tego ostatniego, silnik obrotowy miał doładowania.

Mazda RX-8 jazda konna dwie turbiny 654 cm3 i jest oferowany w wersje 191 i 231 KM, ten ostatni jest jedynym, który osiągnął rynku hiszpańskiego. Na przekładnie są oferowane sześciobiegową prędkości lub automatyczne cztery, Jest to pierwszy taki, który stał większość jednostek, które weszły do ​​naszego kraju. Ostatecznie też wyglądał automatyczną skrzynię biegów z sześcioma biegami i krzywek na kierownicy. seryjny jazda różnicowy o ograniczonym poślizgu ograniczonym poślizgu również i ESP elektroniczna kontrola trakcji zarówno odłączany.

Mazda RX-8 Zostały one sprzedane ponad 192.000 jednostek na całym świecie. W naszym kraju, tylko 1000 i po 2009, w którym udało mu się umieścić tylko 25 samochodów, produkcja przestała prawie dwa lata przed zakończeniem produkcji. Coraz bardziej restrykcyjne Standardy zanieczyszczeniom i zwłaszcza Euro 5 podpisał swój wyrok śmierci, jak silnik Wankla nie był w stanie spełnić. Jednakże, jak już ogłoszono, Mazda nie rzucić ręcznik i kontynuuje pracę w przyszłości silnik Wankla, że ​​widział światło w perspektywie średnioterminowej.

Należy zauważyć, że silnik Wankla oferty wiele korzyści w odniesieniu do cyklu Otto. Jest to o wiele bardziej kompaktowy i lekki, cechy mniej części ruchomych, jego operacja jest znacznie gładki i zrównoważony, pozwala on programy rotacyjne dużo wyższy i teoretycznie jest o wiele bardziej niezawodne i łatwe w utrzymaniu. Wręcz przeciwnie, ma ona większe zużycie paliwa i spędza tyle oleju.

Mazda RX8 jest raportowanie wiele satysfakcji dla maszynisty sportowo klasyczny układ mechaniczny. Jest bardzo lekki, ponad 1,300 kg a dzięki umowie, że około 50% pochodzi pociągów, oferuje bardzo dobre zachowanie i bardzo progresywny limitu. Silnik nie jest szczególnie znany z figur oferowanych momentu obrotowego, ale łatwość, z jaką wysokie powraca do pracy; cięcia zapłonu znajduje się przy 9300 obrotach na minutę.

Mazda RX-8 stosowanyMazda RX-8 cen na rynku wtórnym

Mazda RX-8 jest samochód, który można znaleźć bardzo konkurencyjne ceny na rynku wtórnym. Za mniej niż € 6000 można kupić RX-8 w widocznej dobrym stanie, podczas gdy najnowsze samochody produkcyjne i mniej kilometrów utrapienia € 15.000 RUB. tam z czego wybierać i co ciekawe to uderzające, że większość jednostek oferowanych mają zbyt wiele kilometrów trasy. Należy zauważyć, że jest to kaprys, drugi lub trzeci samochód w większości przypadków ich właściciele starannie konserwowane.

Mazda RX-8 to jest bardzo solidny i nie zbyt drogie w utrzymaniu. Należy zauważyć jednak, że zużycie paliwa jest dość wysoki, a więc nie olej, który nie powinien straszyć, ponieważ jest nierozerwalnie związane z tymi silnikami. Główne wady nie są dokładnie monitorowania zużycia oleju, co może spowodować poważne uszkodzenia. Jeśli silnik jest uszkodzony z powodu braku smarowania lub nadmierne przebieg, najlepiej jest wymienić go na nowy, działanie około € 6000 na oficjalnym dealerem.

Możesz być także zainteresowany

- Aby przetestować odnowiony Mazda 6

- Mazda MX-5 RF, można już kupić najbardziej ekskluzywną Miata

- Mazda RX-9: Nowy samochód sportowy z silnikiem rotacyjnym w 2020 roku?