Diesel czy benzyna samochody: różnice w konserwacji

Diesel czy benzyna samochody: różnice w konserwacji

Przy zakupie samochodu, wybór silnika jest kluczem. Do tej pory między oleju napędowego i benzyny idzie w grę, ponieważ większość sprzedaży samochodów są z tego rodzaju paliwa. Więc to, co wybieramy, ¿Diesel lub benzyna? Często uzasadnia wybór pod względem rentowności, czyli różnica w cenie sprzedaży lub cen paliwa, czas potrzebny do odzyskania inwestycji ... ale różnice między silnikiem a drugą podczas serwisowania pojazdu należy również wziąć pod uwagę.

Poza wymianą oleju i filtrów, konserwacji samochodu obejmuje wiele elementów, ponieważ istnieje wiele innych części ulegające zużyciu całego życia samochodu. W związku z tym, uniemożliwia prawidłowe utrzymanie kosztownych awarii. W związku z tym, Co będzie bardziej opłacalne w ciągu kilku konserwacji samochodu lub wysokoprężnym silnikiem benzynowym? Sklep internetowy części, Endado.com, wskazując nam Główne różnice.

Wybierz samochód Diesel lub benzyna: Filtr paliwa

remont silnika musi okresowo cykl co kilka kilometrów. Istnieją podobieństwa zmian wprowadzonych w silnikach benzynowych i wysokoprężnych, takich jak olej i filtr, na przykład, ale Główne różnice koncentrują się na wymianie filtra paliwa w przypadku samochodów z silnikiem diesla, natomiast silników benzynowych ten filtr ma drugorzędne znaczenie.

W pojazdach z silnikiem diesla, wymiana filtra paliwa jest bardzo ważne, ponieważ wtrysku paliwa pod wysokim ciśnieniem, a pompy wtryskowe są elementami wysoką precyzją mechanicznego, a tym samym generuje wysokie koszty naprawy lub wymiana.

Tym samym zapewniając dłuższy okres i prawidłowe funkcjonowanie tych elementów jest konieczna weryfikacji przy każdej zmianie filtra żadne zanieczyszczenia, które mogą uszkodzić system. Należy również sprawdzić każdą opinię stan świec żarowych lub grzejniki, ponieważ są one odpowiedzialne za podgrzewanie paliwa do prawidłowego rozruchu silnika.

Z drugiej strony, silniki benzynowe wymagają okresowego sprawdzania grubości między elektrodami świecy zapłonowej, w celu zapewnienia właściwego iskiernik, co powoduje prawidłowej pracy silnika. Trzeba sprawdzić inkrustowane nie pokazuje pozostałości oleju lub żużlu, gdyż może to spowodować zastąpienie całej grze.

Wybierz samochód Diesel lub benzyna: pasy rozrządu

Wybierając olej napędowy lub benzynę, samochód w kwestii utrzymania, Pasy zębate Jest on przedstawiony jako jeden z głównych błędów a różnice między tymi dwoma rodzajami silnika. Dzięki nowym technologiom, żywotność pasków rozrządu w silnikach wysokoprężnych została rozszerzona znacznie, a to może być zastąpiony na 200.000 km, punkty Endado. To nie jest przypadek silników benzynowych, w których zaleca się wymienić pasek rozrządu między 120.000 i 150.000 km, w zależności od producenta.

Wybierz samochód Diesel lub benzyna: zawory recyrkulacji spalin

w Silniki Diesla jest bardzo ważne, aby monitorować zawory recyrkulacji spalin, Ponieważ ten układ jest odpowiedzialna za skierowanie części gazów wydechowych z powrotem do silnika być „ponownie całkowicie wypalona”, a więc usunąć niewielką część stałych cząstek. Raczej, te zawory ewentualnie wypełnione sadzą, w związku o awarii silnika. Zaleca się czyszczenie tych zaworów 100000 km lub mniej, jeśli wykonujemy nasze wycieczki głównie miasto. To się nie dzieje z silnikami benzynowymi, ponieważ nie wymagają szczególnej uwagi systemy przeciwdziałania zanieczyszczeniom.

Możesz być także zainteresowany

Benzyna lub olej napędowy, który jest lepszy?

Pytania: co jest lepsze paliwo dzisiaj, diesel czy benzyna?

Benzyna vs Diesel Konserwacja: Co kosztuje więcej? przeanalizujemy