Poznaj prawo krajowe na samochody i przyczepy kempingowe

Poznaj prawo krajowe na samochody i przyczepy kempingowe

podróży mobile home lub karawana Jest to opcja, aby cieszyć wolny czas które coraz bardziej zyskuje więcej zwolenników w naszym kraju. Jeśli jesteś nowy w tej praktyce, należy wiedzieć pewne kwestie prawne, które będą służyć jako argument do ominięcia kary i uniknąć niepotrzebnych dyskusji z innymi użytkownikami dróg.

¿Camping lub parkowanie? Sedno sprawy

Echo ciekawy post-artykuł Furgoteta opublikowany w blogu specjalizującego się w świecie przyczepy kempingowe, samochodów kempingowych i dostawczych. Na tej stronie, nacisk kładzie się przede wszystkim na Rozróżnienie między biwakowania i parking. W większości przypadków, urzędników miejskich wiedzieć o zasadach, a przede wszystkim, jeśli pojazd jest zaparkowany lub obozowali.

karawanaJeśli pojazd jest zaparkowany, należy przestrzegać krajowych przepisów dotyczących ruchu. Twój karawana lub samochód kempingowy może i jest dozwolone jeść lub spać w samochodzie, ponieważ jego wnętrze jest prywatna i może robić, co chcesz do niego. również puszka położyć kliny jako miara bezpieczeństwo Jeżeli pojazd stoi na pochyłości o kącie lub (jak to jest element zabezpieczający zalecany). Można alternatywnie obsługiwać kierownicę na krawężniku. W pojazdach ponad 3500 kg m.m.a. (Maksymalna dopuszczalna masa), jeśli nachylenie jest czuły, wymagane jest obuwie. Nie można używać kamieni lub innych elementów. Ponadto, można również podnieść dach lub otwarty świetlike pod warunkiem, że nie przekraczają obwód pojazdu.

Twój kempingowej / samochód kempingowy rozważyć kemping (i dlatego źle zaparkowany) Jeśli pojawi się jeden lub więcej siedzeń z pojazdu, rozłożyć markizy i inne elementy wystające poza obwód pojazdu, można umieścić nóg lub stabilizatory poziomów, które wylewa się jakiś rodzaj cieczy lub płynu na zewnątrz pojazdu i przeprowadzić irytujący hałas, który mógłby uszkodzić resztę ludzi żyjących wokół (bardzo głośną muzykę, oświetlenie z generatorem energii elektrycznej, etc.).

karawanaTak więc, Jeśli pojazd jest zaparkowany prawidłowo, nie powinno się niczego obawiać. Jeśli jednak wykonywać żadnych campingi rozważana działalność, trzeba znaleźć wykwalifikowanego kampingowe (kempingi, tereny przeznaczone na odpoczynek dla niego, etc.) strona.

dokumenty prawne, które trzeba mieć pod ręką

Następnie kładziemy kilka linków z niektórymi teksty legislacyjne regulujące prawidłowe użytkowanie RV / RV. Zaleca się, aby drukować na wystawie jako argument w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących ruchu miejskiego urzędnika lub prosty wędrowca. Pamiętaj, park lub camping, sedno sprawy.

- Instruction 08 / V-74 DGT

- Motorcaravanning, według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych

- DGT list wyjaśniający, że instrukcja jest obowiązkowe

Źródło: Furgoteta