Zaprzeczenie! Palenie w czasie jazdy ma naruszenia

Zaprzeczenie! Palenie w czasie jazdy ma naruszenia

Czytaliście w Facebook, na Twitterze a nawet może nawet w wiadomości krążących WhatsApp: Dzisiaj, palenia podczas jazdy przeprowadza grzywny do 4000 euro i 4 punkty mięsa. Wieść rozprzestrzenił się wszelkiego rodzaju forach ... do tego stopnia, że ​​musiał być własny Wydział Ruchu Drogowego (DGT), który musiał wyjść zaprzeczyć go do kolei sięgał rzekomą informacji.

W ten sposób, za pośrednictwem wydany wyśmiać w swoim oficjalnym koncie The Social Network (@DGTes) DGT potwierdza teraz, że "palenie podczas jazdy jest nienaruszenia„Jak to się rozprzestrzenia. Jednak sam organizm, jeżeli stwierdzi, że może mieć konsekwencje i, w zależności od przypadku, aby być w porządku ... ale nie ze względu na siebie palenia.

DGT mówi, że wymiana palenia "Może to być karalne, jeśli odbywa się przyczyną rozproszenia lub oddanie bezpieczeństwa ruchu drogowego na ryzyko”. W tym przypadku musi to być czynnik, który uważa, że ​​podczas palenia, kierowca pracuje w warunkach, takich jak zmniejszone, nie mając rękę lub odwrócenia uwagi od drogi.

Palenie w czasie jazdy jest nienaruszenia. Może to być karalne, jeśli staje się rozpraszać lub prowokowanie # oddanie bezpieczeństwa ruchu drogowego na ryzyko pic.twitter.com/tL59PYDE7w

Więc ta kaczka zdemaskowana, tak powinniśmy uznać, że Przepisów ruchu drogowego, artykuł 18 ustęp 1, Tak zakazuje tej praktyki lub działania, które mogą doprowadzić do zmniejszenia uwagi na drodze. "Kierowca pojazdu musi zachować własną swobodę ruchów, niezbędne pola widzenia i stałej uwagi na prowadzeniu pojazdu, w celu zapewnienia własnego bezpieczeństwa, reszta pasażerów i że od innych użytkowników dróg. " Wywoływanie artykuły jak ten, manipulując urządzeń mobilnych kół i nawet kontrolować, jak sam system multimedialny może być samochód może prowadzić do sankcji. Ten rodzaj sankcji może oznaczać grzywny do 100 euro (brak byłoby uznane za łagodne), pod warunkiem, że kolidują z praktyk jazdy.

Palenie nie jest więc właściwie określone jako zabronione w regulaminie drodze, ale w zamian Tak rzucać niedopałków przez okno pojazdu, które strata, teraz stanowi w takim przypadku 4 punkty, do 200 euro porządku.

Możesz być także zainteresowany:

WHO wzywa do zakazu palenia w samochodzie z niewielkimi

Palenie w samochodzie z niewielkim kary będzie musiał?

jazdy palenia, niebezpieczne dla hiszpańskim