W jaki sposób kupna i sprzedaży używanego samochodu do płacenia podatków?

W jaki sposób kupna i sprzedaży używanego samochodu do płacenia podatków?

Choć sprzedaż samochodów używanych w Hiszpanii doznał spadku o 9,7 procent w tym roku, według Narodowego Dealers Association (Ancove pojazdów), figur, która zamyka pierwszy kwartał operacji 403,140 nie są one znikome. Ale wielu zaangażowanych, szczególnie, jeśli chodzi o transakcje między jednostkami, nie wiedząc, że ruchy te powinny być widoczne, gdy nieopodatkowanych, zarówno kupna i sprzedaży przez.

Jak musi zapłacić podatki ze sprzedawcą samochodu

Jeżeli sprzedał swój samochód trzeba płacić podatków od dochodu (podatku) z tytułu podatku dochodowego, jak zyskuje kapitał można zarobić. W praktyce, sprzedaż każdego pojazdu jest zawsze mniejsza niż cena za którą pierwotnie nabytej, jak nowy samochód deprecjonuje od momentu opuszczenia dealerskiej. Ale są wyjątki, na przykład, jeśli chodzi o ekskluzywnych pojazdów lub kolekcji, gdzie, jeśli można zarabiać pieniądze z transakcji gospodarczych. W takich przypadkach uzyskane korzyści Musi być liczony jako zyski kapitałowe w „dochodów z oszczędności”.

Ale jeśli sprzedać po niższej cenie, co zwykle dzieje się w większości przypadków nie trzeba płacić żadnych podatków dla zarobionych pieniędzy. Można również przeznaczyć stratę kapitałową jako amortyzacji samochodu w swoim oświadczeniu, od hacjendy nie rozumie, że spadek wartości pojazdu w czasie jest utrata kapitału, które jest wynikiem rozważenia.

Jak należy zapłacić podatek nabywcy samochodu

Po przeciwnej stronie, jeśli jesteś nabywca używanego samochodu Masz obowiązek rozliczenia lub zmierzyć się z podatku od przeniesienia i opłaty skarbowej (ITP i ADJ). Całkowita należna jest określana przez skali z uwzględnieniem najwyższych wśród postanowień sprzedaży pojazdu lub ustalone przez Ministerstwo Przemysłu poprzez serię oficjalnych tabel publikowanych każdego roku. Ponadto utrzymać stawkę podatku obowiązującą w każdym regionie dla zakupu tej sprzedaży pod uwagę.

Możesz być także zainteresowany

10 samochody używane interesująca i dobra cena

Caen sprzedaży samochodów używanych 9,8 procent

wybory. PIVE plan również dla samochodów używanych: OBYWATELE

Chcesz nowy samochód? Przed docenia swój samochód za darmo