Najlepiej sprzedające się samochody hybrydowe i elektryczne w pierwszym kwartale 2017 roku

Elektrycznych i hybrydowych pojazdów sprzedawanych w Hiszpanii więcejElektrycznych i hybrydowych pojazdów sprzedawanych w Hiszpanii więcejElektrycznych i hybrydowych pojazdów sprzedawanych w Hiszpanii więcejElektrycznych i hybrydowych pojazdów sprzedawanych w Hiszpanii więcej

pomimo zwiększone rejestracje pojazdów hybrydowych i elektrycznych z prawie 90 procent podczas Pierwsze trzy miesiące roku, udział w rynku tych pojazdów w porównaniu do całego rynku samochodowego jest tylko 3,9 procent, Według danych dostarczonych przez Hiszpańskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów osobowych i ciężarowych (ANFAC).

W marcu sprzedano 5.078 pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Hiszpanii, co stanowi wzrost o 86 procent w stosunku do analogicznego miesiąca 2016 roku.

W pierwszym kwartale, pojazdy hybrydowe Zostały one wzrost 99,3 procent, łącznie 12,723 jednostek zarejestrowany. Tymczasem w kategorii pojazdów elektrycznych postępu była 16,5 procent, łącznie 1,230 sprzedanych egzemplarzy.

Toyota króluje wśród samochodów hybrydowych

W segmencie pojazdy hybrydowe, podpisanie Toyota jest niekwestionowanym królową hiszpańskiego rynku sprzedaży.

Samochód z technologii hybrydowej Najczęściej kupowane podczas Pierwszy kwartał 2017 roku był Toyota Auris Hybrid, ogółem 2,974 jednostek. Obserwowani przez tego celu SUV Toyota C-h (2760 jednostek) Hybrid RAV4 (1.898 jednostek), Toyota Yaris hybrydowy (1586 jednostek) i Kia Niro (997 jednostek).

Renault ZOEoraz ranking plug-in pojazdów hybrydowych, to znaczy, że rodzaj pojazdów hybrydowych, które mogą być podłączone do sieci, aby naładować swoje baterie i tym samym poszerzyć swoją autonomię w trybie elektrycznym sto procent? według Anfac, najlepsze kupowane w Hiszpanii podczas Pierwszy kwartał 2017 roku Były one następujące: Mitsubishi Outlander PHEV (95 jednostek), BMW 225Xe (58 jednostek), GLC Mercedes 350E (45 jednostek), VOLVO XC90 T8 bliźniacze (28 jednostek) i BMW 330e (24 jednostek).

Renault Zoe, najbardziej "zatkany" między elektryczne

W segmencie Sto procent pojazdów elektrycznych, najlepiej sprzedającym się samochodem w ciągu pierwszych trzech miesięcy rok był Renault Zoe, w sumie 209 sztuk. Nissan liścia, z jednostki 136 sprzedawane i i3 BMW (76 jednostek) zajmują Pozycje druga i trzecia. w miejscach, Czwarty i piąty Znaleźliśmy dwa komercyjnych / przemysłowych pojazdów, takich jak Nissan NV 200 (70 jednostek) i Renault Kangoo E.V. (48 jednostek).