Caterham 620R, do „Siedem” najbardziej radykalny kiedykolwiek stworzono

Caterham 620RCaterham 620RCaterham 620R

ponieważ Caterham Cars wziął patent w latach 70. legendarny Colin Chapman Lotus Siedem, Brytyjski producent specjalizujący się w lekkich sportowych Nie zatrzymał się zaskakujące. Ani on ma teraz zrobić z nowym Caterham 620R, gotowy Superlight R500 zastąpić jako górny koniec.

W zależności od producenta, dlatego 620R jest Caterham najbardziej ekstremalne, że w historii. Sposobem jako dziedziczona z tonikiem dom sportowego, moc pochodzi od nowa Ford Motor DURATECT 2 litrowy doładowany, dostarczanie 314 KM moc i 27.4 MKG momentu obrotowego. Nieźle jak na pojazd, który około 500 kg, To prowadzi do przyspieszenia od 0 do 100 km / h w zaledwie 2,8 sekundy i osiągnąć 250 kilometrów na godzinę.

Estetycznie, obraz jest daleki od pierwotnego projektu pierwszego Seven. Sekret tkwi w jego lekkości tradycyjnej Ościeżnicę oraz Obecność włókien węglowych w wielu z jego składników, takich jak listwy lub wnętrza foteli wyścigowych.

Nowy Caterham 620R zostaną zaprezentowane w tym tygodniu na Festiwalu Prędkości Goodwood. Charles Pic będzie piloci (pilot Caterham F1) i Alexander Rossi (rezerwowy kierowca i GP2) za pilotowanie nowych sportów Caterham przez Goodwood Hill.

Do tego wszystkiego trzeba dodać amortyzatory o wysokiej wydajności, układ chłodzenia silnika jeden wyścig Figura utrzymuje aerodynamiki w organizmie, kierownica i 13-calowe koła Opona Avon ZZR. Wszystko zaprojektowane, aby uzyskać wydajność toru, ale nie zapominając o jego codziennego użytku drogowego. W tym ostatnim przypadku, Caterham będzie oferować w przyszłości Wersja "S, Formularz siebie wariant „R”, uzyskać bardziej skoncentrowane na jego szorstkiej stronie.

Chociaż pierwsze jednostki nie przybędzie aż jeszcze w tym roku, a zamówienia są akceptowane Caterham 620R dla cena od 58,186 euro. Ci, którzy zdecydują się na wydanie jego uruchomienia, będzie miał zainstalowany pakiet sportowy „R” z serii.