Lotus Elise S Evora GTO

Lotus Evora GTELotus Evora GTELotus Evora GTELotus Evora GTE

Jak zwykle w najważniejszych imprezach motoryzacyjnych w roku, ma w Lotus Frankfurt Motor Show 2011 z podstawką pełnej biżuterii. Zaczynając od Lotus Elise 2012, odbieranie umiarkowany aktualizację, koncentrując się na mechaniczną, choć jego produkcja, aby zamknąć. Najbardziej charakterystycznych brytyjskiej firmy dołączył Lotus Evora GTE, i wariant rally, nadal się rozwija, wymagania: GT R.

Wiadomo już jest Lotus Evora GTE, specjalny wariant angielskiego sportu przeznaczone do wprowadzenia do obrotu na rynku azjatyckim i produkcja ograniczona do 25 sztuk. Spektakularnym sukcesem osiągnąć w Chinach, wszystkie modele zostały sprzedane w ciągu zaledwie kilku tygodni, on doprowadził markę przemyśleć swoją produkcję na dużą skalę. Tak więc, Lotus Evora GTE Będzie on sprzedawany na całym świecie, tym kontynencie europejskim. Wariant ten ożywa propelencie 3.5l V6 i 444 KM, który wiąże się z AMT sekwencyjnej zmiany biegów, i zmniejsza jego wagę z konwencjonalnym modelu w 105 kg. Posiada również charakterystyczne elementy jak spoiler większych felg nowy rachunek, baquets sportowe Recaro.

Ze swej strony, Lotus Elise S zawiera nowy silnik 1,8 żadne dane są publikowane. Jednak twierdzi producent, jest bardziej efektywny mechaniczny co zmniejsza zużycie paliwa i emisję CO2. Dobroć, która jest dodatkowo podkreślona w przypadku wariantu SPS jest związane z nową sekwencyjną skrzynię biegów.