Zenvo ST1, duński hiperdeportivo milion euro

Zenvo ST1, duński hiperdeportivoZenvo ST1, duński hiperdeportivoZenvo ST1, duński hiperdeportivoZenvo ST1, duński hiperdeportivo

Zenvo Automotive, producentem pochodzenia duński, zadebiutuje jego hiperdeportivo ST1 w Europie, teraz złożyć po 10 lat temu pierwszy prototyp. Jest w Geneva Motor Show, który rozpocznie się 4 marca.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Zenvo ST1 jest hiperdeportivo wyciągnąć z jego V8, 6,8 litra bliźni doładowania (Turbo i kompresor) Liczby mocy, momentu obrotowego i stratosfery wydajności: 1,104 CV i 145.9 MKG, które przenoszone na tylne koła za pośrednictwem automatyczna sekwencyjna skrzynia biegów-siedem-biegowa -i mechaniczny samoblokujący ograniczonym poślizgu, pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km / h 3 sekundy i osiągnięcia 375 kilometrów na godzinę (Elektroniczny ograniczoną prędkością).

Jest oczywiste, że wygląd zewnętrzny ST1 idzie zgodnie z tym co kryje: jego diaboliczny zachowanie. Ciało to Tandem silnikiem, gdzie aerodynamika ma wiele do powiedzenia, wyróżnia się kanciaste kształty, Siedząc na opony sportowe Michelin Super Sport obręcze 19 i 20 cali.

Zenvo ST1

w wnętrze, z włókna węglowego pyta roli i Połączenie skóry i tapicerka Alcantara, z jednej strony, a Powierzchnie z włókna węglowego i aluminium z drugiej strony, w celu uzyskania bardziej ekskluzywny i sportowy charakter. Wraz z elektronicznie regulowane sportowe fotele, Zenvo ST1 zawiera dwustrefową klimatyzację, system projekcji informacji na temat „HUD” przednia szyba, przeglądarka i system audio Bose.

ekskluzywność Jest to ogólna tendencja hiperdeportivo z Zenvo. Tak tylko, że opuszcza zespół fabryczny 15 jednostek, do 1,38 mln euro każda.

Nasza opinia

O wymiarach 4,66 m, waga od 1,590 kg i mocy 1,104 hp Zenvo ST1 na masę / stosunek mocy jest niezwykle dramatyczny: 1,4 kg / CV! Dla porównania, 2014 F1 mają stosunek 0,90 kg / CV, Audi R8 3,6 kg / KM i Ferrari 458 Italia 2,4 kg / CV. Tak, bardzo drogie w stratosferze.