Alfieri Maserati 2016, więcej szczegółów o sportowej przyszłości trójzębem

Alfieri Maserati 2016, więcej szczegółów o sportowej przyszłości trójzębem

2014 To był rok rocznica dla Maserati. Legendarna włoska marka obchodziła w ciągu tych 12 miesięcy, ich 100-letniej historii, o specjalnych edycjach z okazji jej stulecie, estetycznie aktualizacją niektórych swoich modeli, a przede wszystkim pogłębianie swoich planów na najbliższą przyszłość. interesujący pod tym względem większość miała miejsce w Geneva Motor Show, w marcu, kiedy przedstawił Alfieri pojęcie, prototyp zaprojektowany przez grupę młodych Maserati Style Centre w Turynie pod dyrekcją Marco Tencone.

to Prototyp sportowe coupe 2 + 2 Został odsłonięty w szwajcarskiej imprezy z podwójnego przeznaczenia: pogłębianie cechy konstrukcyjne dotrzeć do następnej generacji Granturismo i tryb zaawansowany, dając wgląd przyszłego modelu produkcyjnego które mogłyby konkurować z Porsche 911 i towarzystwo. Powiedziane i zrobione, to wygląda Alfieri Maserati (Keep nazwę na cześć jednego z założycieli marki) Będzie to rzeczywistość w ciągu dwóch lat.

debiuty w 2016 w ciało coupe, rok po przybyciu pierwszego SUV włoskiej marki (Maserati Levante) i jeden rok przed Alfieri cabrio wersja siebie, już w 2017. Nowe Maserati GranTurismo nadejdzie w 2018 roku. Tym samym marka trójząb zastrzegła swój harmonogram na najbliższe lata.

Alfieri Maserati Concept

Alfieri Maserati przyniesie wszystkie wartości, które zawsze były związane z marką podczas jego 100-letniej historii -deportividad, elegancja, wyłączności, ... - i wznowić legendę coupe 2 + 2 w włoskiej firmy, jak 3500GT 1957 lub Indy 1969. Według dyrektora marketingu Maserati w Wielkiej Brytanii, powiedział publikacji Autocar, na Alfieri To będzie „znacznie bardziej ekskluzywne” konkurent Porsche 911 czy Jaguar F-Type.

Jeśli Alfieri Concept wziął bazę GranTurismo, wersja produkcyjna będzie korzystać z tej samej platformy -adaptada, yes- Ghibli i Quattroporte. Będzie to około 4.60 m długości, jak pokazano prototyp w Genewie, a przyjdzie z turbo V6 3.6l (Nowy V8 byłby zarezerwowany dla Granturismo) w stopniach mocy 404, 444 i 513 KM, obie wersje Napęd na tylne koła i Napęd na cztery koła. Jeśli Concept szanuje konfiguracji, skrzynia biegów będzie Przesunięcie automatycznego MC, towarzyszących różnica znajduje się na tylnej osi.

Mówi się, że jego Cena w Wielkiej Brytanii będzie około 60.000 funtów, około 75.000 euro zmienić.