Volkswagen Golf VII GTD, sportowy diesel od 31.000 euro

Volkswagen Golf VII GTDVolkswagen Golf VII GTDVolkswagen Golf VII GTD

Siódmy generacji golf to jest modne. z Golf GTI pod pachą, Volkswagen wprowadza na rynek w naszym kraju wariant GTD, łącząc 184 KM Diesel w połączeniu z hojny poziom świadczeń oraz zmniejszone zużycie. The „Golf bardziej zrównoważone sport”, jak nazywa marki niemieckiej.

Tak więc, z 2,0 TDI czterocylindrowy pod maską, moc została podniesiona z poprzedniej generacji do 14 KM, a moment obrotowy jest również zwiększony przez trzy mkg, pozostając optimum 184 KM i 38,7 MKG. Zabawa i wydajność są zapewnione z przyspieszeniem od 0 do 100 km / h, w 7,5 sekundy, ale poziomy sprawności, które uwzględniają także emisję średnia Eu-6: 4,2 litrów 100 km (Zużycie 0,9 litra mniej mieszane) i 109 g / km CO2 (25 g / km mniej). Z tych figur, VW Golf GTD siódme pokolenie staje najskuteczniejszy wersja GTD wszechczasów.

Będzie dostępny w dwóch wariantach, w zależności od transmisji: serial, to wciela przekładnia manualna sześciobiegową; Opcjonalnie można zdecydować się na Automatyczna DSG dwusprzęgłową sześciobiegową, ten ostatni dostępny z korpusem pięciodrzwiowego. System start & stop, start-stop automatyczny silnik, jest również standardem.

Aby zapewnić sportową zabawa jazdy, Volkswagen dotyczyła również skonfigurować dynamikę Golf GTD w tym celu: aktywny adres do (DAS), który zapewnia bardziej bezpośredni obrót kierownicy i wygodny, Podwozie obniżona o 15 milimetrów, sportowe zawieszenie i Koła 17 cali serii 225/45 opony. Opcjonalnie można wybrać GTD pakiet” & brzmieć ", Nogaro koła 18 cali i dźwięk silnika modulowany zgodnie z charakterystyką jazdy.

Jeśli chodzi o projekt, Golf GTD charakteryzuje funkcje sportowe, chociaż bez osiągnięcia końce GTI. W organizmie znaleźć tylne światła typu LED wędzone ', Ksenonowe reflektory kierunkowe, dwie rury wylotowe, spoiler i tylny dyfuzor i, podobnie jak w kokpicie, fotele, sportowa kierownica i zmiany biegów, Specyficzne wstawki GTD, antracyt headliner pedały ze stali nierdzewnej, między innymi. kolory nadwozia Red będzie dostępny „Tornado” i białe „Puro”.

* Ceny Volkswagen Golf GTD:

- GTD 2.0 TDI 184 KM 6-biegowa: 31.000 euro.

- GTD 2.0 TDI 184 KM 6-biegowa DSG: 32.830 euro.

- GTD 2,0 TDI 184 KM 6 DSG (5 drzwi) 33,490 euro.